בשל חוסר ראיות - מוטי מלכה לא יואשם באונס: פרקליטות מחוז דרום הודיעה הערב כי ראש עיריית קריית מלאכי, שנחשד בביצוע עבירות מין חמורות בשתיים מעובדות העירייה, יועמד לדין בגין ביצוע מעשים מגונים - בכפוף לשימוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נציגי המדינה הודיעו לעורכי דינו של מלכה כי הם מתכוונים להאשימו בשני סעיפים של ביצוע מעשים מגונים ובעבירה של לקיחת שוחד.

"חומר חקירה רב נאסף על ידי המשטרה", הסבירו בפרקליטות, "אשר כלל הן את גרסאותיהן השונות של השתיים, הן את גרסאותיו של מר מלכה, והן חומר חקירה נוסף. בשל שיקולים שמטבע הדברים לא ניתן לתת להם פומבי - הוחלט לאור מכלול חומר הראיות שנאסף, כי אין מקום להגיש כתב אישום נגד מר מלכה בשני עניינים אלה, וזאת בשל היעדר סיכוי סביר להרשעה".

התיק נגד סגנו של מלכה נסגר

בפרקליטות החליטו למעשה שלא לאמץ את המלצות המשטרה. כתב האישום המקל נגד ראש עיריית קריית מלאכי יוגש בכפוף לשימוע שייערך בפני פרקליט המדינה.

כמו כן, הוחלט לסגור את התיק נגד סגנו של מלכה, יוסי סולימני, גם כאן בשל חוסר ראיות מספיקות. "בדומה למקרים דומים בתחום רגיש זה, גם הפעם נתנו את דעתנו למכלול השיקולים המורכבים אותם יש להביא בחשבון בהערכת האירועים וגרסאות המעורבים לגבי אירועים אלה", הדגישו בפרקליטות.

בשבוע שעבר: ניסיון לפגוע במלכה?

לפני כשבוע דווח כי המשטרה פשטה על ביתה של אחת מהמתלוננת נגד מלכה, בחשד שבעלה התכוון לפגוע בו ובסגנו יוסי סולימני.פשיטת המשטרה התרחשה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה. במהלך הפעילות המשטרתית, החרימו הכוחות את אקדחו האישי של הבעל. 

סניגורו של מלכה עו"ד אבי חימי, אמר אז לחדשות 2 באינטרנט: "אין לנו שום ידיעה בנושא הזה. מכל מקום אין צורך לפגוע במוטי מלכה כי הוא לא ביצע שום עבירה, ואני מציע שאם מישהו זמם לעשות משהו - שיתאזר בסבלנות להחלטת הפרקליטות ולעיון בחומרי החקירה ואז יסתבר לו שאין שום מקום לפגוע במוטי מלכה או באחרים".

מלכה הורחק מבניין העירייה

בשבוע שעבר פורסם כי הפרקליטות ביקשה דחייה נוספת בהגשת כתב האישום נגד ראש עיריית קרית מלאכי, שנחשד בשורת עבירות בהן אונס וביצוע מעשים מגונים. מלכה, הורחק מבניין העירייה לחודש - לאחר שבפרקליטות התחייבו להגיש כתב אישום בעניינו עד סוף התקופה.

שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה יעקב שינמן, הוציא לפני יותר מחודש צו הרחקה חלקי נגד מלכה, שקובע כי הוא אינו יכול להיכנס לבניין העירייה, שם על פי החשד ביצע חלק מהמעשים בהן נחשד - אונס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשים מגונים ולקיחת שוחד. בעקבות ההחלטה נמנעה מראש העיר האפשרות לשוב למשרדו, אך הוא הורשה למלא את תפקידו מבניין צמוד למבנה העירייה.

בבית המשפט המחוזי ניתנה התחייבות להגיש כתב אישום נגד מלכה עד תום התקופה, זאת כתנאי להרחקתו, אך בשבוע שעבר התברר כי הם מבקשים דחייה נוספת. גורם בפרקליטות הסביר כי מדובר בתיק מורכב וההחלטה בסופו של יום תהיה של פרקליט המדינה עצמו.