דירת הצעירה, אמש
דירת הצעירה, אמש | צילום: חדשות 2

דועא אבו-יונס היא צעירה עיוורת שהתגברה על קשיים רבים והגשימה חלום - להתמחות כמשפטנית בבית המשפט העליון. אתמול בערב (ב') כשחזרה לדירתה בירושלים שאותה היא חולקת עם שתי שותפות נוספות, הבחינה אחת מהן כי הדירה נפרצה וכי בין הדברים שנגנבו גם מכשירים מיוחדים לעיוורים של אבו-יונס, המשמשים אותה ללימודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירות מיהרו להזעיק את המשטרה, שהגיעה לדירה עם אנשי הזיהוי הפלילי. לאחר שסרקו את המקום הגיעו למסקנה כי השודד חדר לדירה דרך החלון וגנב ציוד יקר ערך שמצא בה. בין היתר נעלמו מהמקום מחשבים, תכשיטים וגם מכשירי ברייל שמשמשים את דועא באופן יום יומי בהתמחותה.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה הצעירה על ההלם שאחז בה כשהבינה את חומרת הנזק שנגרם כתוצאה מהפריצה. "שוויו של הרכוש שנגנב מוערך ביותר מ-50 אלף שקלים - רוב הסכום מורכב מהעלות של מכשירי הברייל שמשמשים אותי בעבודה וגם בחיים הרגילים, אלה מכשירים מאוד יקרים", סיפרה דועא בצער.

"אני פונה דרככם לגנב, שייקח את התכשיטים והכסף, אבל שיחזיר לי את המכשירים שבלעדיהם אני לא יכולה להתקיים", ביקשה. "אני מקווה שמישהו יתעשת ויחזיר את המכשירים, לא משנה באיזו דרך, העיקר שאקבל אותם בחזרה".

דועא מתקשה להפנים את אכזריותם של הגנבים, שבחרו במודע לקחת את חפציה. "איך אנשים יכולים להיות כל כך אכזריים?", תהתה. "הם הרי ידעו שמדובר במכשירים לעיוורים". כעת היא שחוששת שלא תצליח לחזור ולתפקד כבעבר. "הם גנבו גם כסף, לפטופ ותכשיטים - אבל כל אלה לא משנים לי", אמרה. "עשו לי עוול גדול כשלקחו לי את הציוד. אני מקווה שיחזירו לי אותו".