מרים פרץ
מרים פרץ | צילום: חדשות 2

גבר כבן 30, תושב הכפר בידו הסמוך לירושלים, נעצר בחשד שפרץ לפני כחודשיים לדירתה של מרים פרץ, אימו של אלירז ז"ל שנהרג בעזה ואוריאל ז"ל שנהרג בלבנון, בגבעת זאב בירושלים. החשוד שנעצר מכחיש את החשדות המיוחסים לו, אך הכוונה היא להמשיך ולחקור אותו בבית הכלא הצבאי.

הפריצה אירעה פחות משבוע לאחר אירועי יום הזיכרון. במסגרת הפריצה נגנבו מזכרות אישיות משני הבנים והבעל, שגם הוא נפטר, וכן תכשיטים וכסף. "את כל העבר שלי גנבו", אמרה אז פרץ. "כל המזכרות שקשורות באוריאל ואלירז, שרשראות מגן דוד שסבתא שלהם קנתה להם לבר מצווה, דברים שמסמלים כל כך הרבה".

הפורץ שככל הנראה הבחין בנרות הנשמה ובתמונות הלוחמים שנפלו, לא חש חמלה, ואף דרך על תמונותיו של בעלה אליעזר ז"ל, ולקח תיק שלו שמרים מעולם לא העזה לפתוח. "רמסו לי את כל הזיכרונות, ואף גנבו כסף שהיה מיועד להנצחת הבנים", היא אמרה אז והוסיפה: "כשאתה רואה שתי תמונות של לוחמים, זה לא גורם לה לרגע להיות אדם?".

היום, כאמור, לאחר חודשיים של חקירה מאומצת נראה כי עלתה המשטרה על קצה חוט בפרשה, עם המעצר. עם זאת, לא ידוע אם ניתן יהיה להחזיר לאם השכולה את הרכוש והזיכרונות שנגנבו ממנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק