חשד: הגניקולוג הונה נשים
חשד: הגניקולוג הונה נשים | צילום: רויטרס

ד"ר דב דיקר, גניקולוג מהרצליה נעצר ביום רביעי האחרון על ידי המשטרה בחשד שהונה יותר מ-10 מטופלות וביצע בהן ניתוחים מיותרים בשביל בצע כסף. הוא נעצר לאחר חקירה משותפת של משרד הבריאות ומפלג ההונאה של מחוז תל אביב. הוא שוחרר בתנאים מגבילים ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, באחת מהנשים הוא ביצע בדיקה שגרתית לאיתור סרטן צוואר הרחם ובסיומה אמר לה שהיא צריכה לעבור ניתוח. היא הסכימה שינתח אותה וסבלה מכאבים לאחר ההליך. כשפנתה אליו, אמר לה הרופא שהכאבים יחלפו וכי מדובר בסך הכל בדלקת שגרתית, אך רופא מומחה אחר קבע כי הניתוח היה מיותר.

בעקבות המקרה, חוקרי המשטרה החלו לבדוק את הפניותיו הקודמות של הגניקולוג, שמהן עלה כי בכמה מקרים הוא זייף תוצאות של בדיקות מעבדה. המעשים בוצעו לפני שנת 2012, במהלכה נשלל רישיונו למשך 15 חודשים בשל זיוף מחקר וזיוף חתימות של רופאים.

פרקליטו של הרופא, עורך הדין ז'ק חן, מסר בתגובה כי "מכיוון שמדובר בחקירה שמתנהלת לא ניתן להגיב בפירוט לטענות. יחד עם זאת, ניתן לציין שמדובר בחקירה שנוגעת לאופן הפעלת שיקול הדעת של ד"ר דיקר - אחד המובילים בתחום".

הוא הוסיף, כי "ברור לגמרי שהמשטרה נקלעה לטעות קשה בעניין זה וצר לא על הפרסומים מטעמה, שעוד שמר דיקר נחקר. אנו מקווים שהמשטרה והפרקליטות יעמדו על תמונת המצב האמיתית וכי תיק זה ייגנז".