מחלוקת בין השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' לבין מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו בנוגע לזהותו של ראש אגף החקירות והמודיעין הבא. בעוד חודשיים בדיוק יסיים ניצב יואב סגלוביץ' את כהונתו בתפקיד ויפרוש מהמשטרה, ואולם בשלב זה - אין עדין הסכמה בין השר למפכ"ל בדבר המחליף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר אהרונוביץ', שהיה בעבר מבכירי המשטרה ומבין מה המשמעות להצניח מועמד כלשהו מבחוץ, סבור שצריך למצוא ולמנות מועמד משורות המשטרה לתפקיד ראש אגף החקירות, זאת כדי לשמור על יציבותו של הארגון. לדעת השר אהרונוביץ', ישנו לפחות מועמד אחד מתאים לתפקיד מתוך הגוף.

אהרונוביץ': "סבירות נמוכה למינוי מבחוץ"

לעומתו, המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו סבור שבמצב הקיים אין מועמד בולט ולכן צריך לחפש גורם מחוץ למשטרה. המפכ"ל העלה אפשרות לאתר פרקליט ואולי אף שופט שיכהן בתפקיד הכי רגיש במשטרה. בוויכוח הזה נשמעות טענות על כך שהמפכ"ל דנינו לא דאג מבעוד מועד להכין ולסמן מועמד מתאים מתוך המשטרה - טענה שנדחית במטה הארצי בכל תוקף.

בתוך כך, השר אהרונוביץ' הבהיר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 כי הסבירות נמוכה למינוי חיצוני. בנוסף, השר אהרונוביץ' התייחס לסוגיית הארכת כהונתו של המפכ"ל דנינו בשנה נוספת ואמר כי עניין אינו נמצא על שולחנו וכי הוא אינו עוסק בכך. לדבריו, על פי הנחיות מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, בסוגיית מינוי בכירים יש לעסוק ולטפל רק בין ארבעה לשישה חודשים לפני תום מועד כהונתו של הקצין המדובר .