כשמונים קליעים נורו אמש (ב') לעבר בית ביישוב סאג'ור, שבו מתגורר רופא בכיר. אלמונים עמדו מאחורי הסלע שעל הגבעה, ובחצות הלילה פתחו באש. "הילד קם, ובמזל הכדור לא פגע בו", העיד הרופא, ד"ר נאדיר גאנם, מנהל מיון יולדות בבית החולים רמב"ם שבחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"איזה אנשים חוליגנים! אף פעם לא ראיתי דברים כאלה, אפילו לא בעזה", אמר בזעם גאנם בעת שסקר את הנזק שנגרם לבית. "הילד השני היה בחדר, הדליק את האור, והכדור כמעט פגע בו, כשהוא רצה לעבור ולראות מה קורה בבית".

במצלמות האבטחה של הבית אפשר לראות את הרסיסים מתעופפים. הקליעים חדרו אל חדרי הילדים, הסלון ואפילו את רכבו של הדוקטור. "אני מרגיש היום חרא, סליחה על הביטוי. נורא", העיד גאנם. "אני לא ציפיתי שדבר כזה יקרה בכפר שלנו, במיוחד איתי, כי אני ביחסים טובים עם כל הכפר".

בני משפחתו של גאנם מעריכים היום כי הרקע למעשה הוא תמיכתו של הרופא באחד המועמדים בבחירות האחרונות לרשות המקומית. "אין לי שום ריב ושום תאקל עם אף אחד בכפר, אני בן 50 עוד מעט. אני מקווה שזה לא בגלל העמדה הפוליטית שלי", אמר. במשפחה דוחים את דברי המשטרה, שטוענת שהרקע נבדק, ומזכירים כי רק לאחרונה אלמונים הציתו את הגבעה סמוך לביתו של הרופא.

"אם לבן אדם יש משהו איתי, שיבוא וידבר פנים מול פנים; שלא ישתפן ויסתתר ויתחיל לירות מרחוק צרורות של יריות", הבהיר גאנם בזעם. רק בנס לא נפגע איש, במה שיכול היה להיות חיסול עם נפגעים רבים.