נציגי ועד מתיישבי השומרון הגישו היום (א') תלונה במשטרה נגד הסופר עמוס עוז, שאמר בסוף השבוע כי "נוער הגבעות" הם "קבוצות ניאו-נאציות". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"דבריו של הסופר הם הסתה חמורה לגזענות ועל כך מגיע לו פרס נובל בגזענות", אמרו בוועד. שגיא קייזלר, מנכ"ל הוועד, הוסיף כי הוא מאמין שכבר בשעות הקרובות תעצור המשטרה את עוז. "בעקבות התקדים של אלירז פיין מיצהר, שכתבה דברים דומים בחריפותם במייל פנימי של היישוב יצהר ונעצרה לאחר מכן, המשטרה לא תוכל להתעלם מההסתה החמורה של הסופר", אמר קייזלר.

גדי דעי, רכז הפעילות בוועד, הגיע לפני זמן קצר לתחנת משטרת אריאל והגיש את התלונה. "נראה כי המשטרה לקחה ברצינות את התלונה", הסביר וציין כי השוטרת שרשמה את התלונה הופתעה מחומרת הדברים. "אין ספק שמדובר בהסתה לגזענות על פי החוק", ציין קייזלר. 

"להתסכל למפלצת בעיניים"

אחרי סדרת אירועי "תג מחיר" בשבועות האחרונים, יצא בסוף השבוע הסופר עמוס עוז בהתבטאות חריפה נגד מבצעי הפעולות וכינה אותם "ניאו-נאצים". "רצינו להיות עם ככל העמים, פיללנו שיהיה גנב עברי וזונה עבריה - ויש גם קבוצות ניאו נאציות עבריות", אמר עוז.

"אני לא יכול לשמוע את הכינוי תג מחיר, ועוד פחות מזה אני לא מסוגל לשמוע את הכינוי 'נוער הגבעות'. הגיע הזמן שנסתכל למפלצת הזאת בעיניים", קרא הסופר באירוע ליום הולדתו ה-75. "'תג מחיר' 'נוער הגבעות' הם כינויים מתוקים, סכריניים, למפלצת שהגיע הזמן לקרוא לה בשמה".

לדבריו, אין דבר בעולם שהניאו-נאצים באירופה עושים ואותן קבוצות לא עושות פה. "הגיע הזמן לקרוא להם בשמם", אמר. "אולי ההבדל היחיד נעוץ בכך שהקבוצות הניאו-נאציות שלנו נהנות מרוח גבית של לא מעט מחוקקים לאומניים, אולי אפילו גזעניים, וגם רבנים שנותנים להם ביסוס שהוא בעיני פסאדו-דתי, הוא בעיני התהום שבין היהודים לבין המילים של היהודים".

ביישוב יצהר זעמו כבר אמש על דבריו של עוז. "לא נותר אלא לרחם על עמוס עוז בדבריו המחרידים", אמרו בוועד היישוב. "מביטויים אלה מתברר כי מדובר באדם עמוס במרירורת ונטול עוז ותקווה".