במשרדי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב נמשכת גם בשעה זו חקירתו של הזמר אייל גולן על מעורבותו בפרשת מסיבות המין והקטינות, שזכתה לשם "משחקי חברה". אחר הצהריים (ה') התייחס השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לפרשה שמסרבת לרדת מהכותרות. "אני יודע שישנם גורמים שמנסים למשוך את החקירה של אייל גולן, אבל המשטרה לא תיגרר אחריהם", אמר, בלי להסביר למי הוא מתכוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר אהרונוביץ' התייחס לפרשה בשולי טקס הזיכרון לציון שלוש שנים לאסון השריפה בכרמל. "סביר להניח שאני יודע על החקירה יותר ממה שיודעים בתקשורת", אמר השר. "החקירה לא הסתיימה, היא עדיין בעיצומה. אני יודע שזו חקירה שמעניינת את הציבור ושעם ישראל עוקב אחריה, אבל בואו ניתן למשטרה להתקדם".

אהרונוביץ', ארכיון
"מנסים למשוך את חקירת גולן". השר אהרונוב | צילום: יונתן סננס, חדשות 2

היום עיכבה המשטרה לחקירה שלושה חשודים נוספים, בהם גם נהגו של אייל גולן, אך מידת מעורבותם בפרשה טרם התבררה. פרקליטו של הנהג, עו"ד שחר חצרוני, אמר כי מרשו נחקר באזהרה. "הוא מוסר גרסה מפורטת. אני סמוך ובטוח שלאחר שהמשטרה תקבל את גרסתו, היא תדע שאין צורך להשאירו במעצר". לדבריו, לנהג מיוחסות עבירות מין, אך הוא טען בחקירתו כי לא השתתף באותן מסיבות חשק וכי הוא "נחקר לגבי עניין נקודתי".

אייל גולן
פרשת "משחקי חברה". אייל גולן | צילום: פלאש 90, נטי שוחט, חדשות

דנינו: להמתין בסבלנות לסיום החקירה

שלשום התייחס גם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, לפרשה - וזאת עוד טרם הותרו לפרסום שמות המעורבים בפרשה, בהם אייל גולן ואביו דני ביטון. "אני מכיר את הפרטים ואני מגבה את המחוז", הצהיר דנינו וקרא: "בואו נתאזר בסבלנות עד לסיומה של החקירה".

דני ביטון בבית המשפט, ארכיון
הוארך מעצרו. אביו של גולן, דני ביטון | צילום: מוטי קמחי

המפכ"ל נגע גם בסוגיית צווי איסור הפרסום, שעוררה בין היתר הפרשה, ולתדמיתה של המשטרה בתקשורת. "לא אתייחס לפרשה אבל דובר על המהירות שבה המשטרה מוציאה צווי איסור פרסום", אמר דנינו. "ביום יש רק 35 צווי איסור פרסום".