השוטרים בתחנת קריית שמונה קיימו השבוע את ההבטחה שנתנו לפני חצי שנה למשפחתו של חברם רב סמל בכיר האני טרודי, השוטר שנהרג במהלך מרדף אחר פורצים בקריית שמונה. שלשום, במבצע של המשטרה בשיתוף צה"ל והשב"כ, נעצר ליד ירושלים עיד צראייה, החשוד בעשרות מקרי שוד ופריצה לעסקים בכל רחבי הארץ, שאחריו רדף טרודי כשנהרג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה סוגר לנו מעגל", אמרה לחדשות 2 זיוה אלון, ממשטרת קריית שמונה. "זה מצביע על רצון, לא נגיד נקמנות - זה לאנשים קטנים - אבל רצון לדעת שהוא לא מת לחינם. טרודי היה שוטר בכל רמ"ח אבריו. הוא היה חבר שכל אחד היה רוצה. מקצוען בזכות המקצועיות שלו".

על פי החשד, במהלך מרדף אחרי צראייה, נפל טרודי מגג בניין וצנח אל מותו. רק בחקירה התברר כי זו הייתה קריאת שווא לאחר שכמה ימים קודם לכן אירעה באותו המקום פריצה של הגנבים. "האני אמר לאשתו שהוא עוד יתפוס את הפורצים שלא תפס, והוא עשה את הכל על מנת לתפוס, ואיבד את החיים שלו במעשים שאף אחד אחר לא היה עושה", אמר אחיו של האני, מרהג' טרודי.

סגן ניצב רן אופיר, מפקד משטרת קרית שמונה, הוסיף ואמר כי "היכולת שלו לסגור ולנתח את הזירה הם בעצם מה שהצליחו לתת לנו יכולת לבצע את המעצר היום".

"אנחנו מאוד מתגעגעים". משפחת טרודי, ארכי (צילום: פורט נאסר)
"אנחנו מאוד מתגעגעים". משפחת טרודי, ארכי | צילום: פורט נאסר

"אנחנו מאוד מתגעגעים"

רק בשבוע שעבר הוזמנו אשתו של האני ושלושת ילדיו לגילוי אנדרטה לזכרו בתחנת המשטרה שבה עבד. הם לא ידעו שמבצע המעצר נגד הפורץ צפוי לצאת לדרך בתוך ימים ספורים.

במשך חודשים התנהל המרדף אחר ראש כנופיית הפורצים שהמשיכה במעשי שוד נוספים. בדיון בהארכת מעצרו ציין היום השופט כי הראיות המקוריות שאסף האני בזירה, הן שקושרות את החשוד למעשים.

"אנחנו מאוד מתגעגעים", סיכם מרהג' טרודי, אחיו של האני. "עצמתי עיניים וראיתי אותו איך שהוא מזיע ועובד ועוזר לכולם".