כשבוע לאחר ההתפרעות של מאות אוהדי בית"ר ירושלים בקניון מלחה, במהלכה על פי החשד הותקפו מספר עוברי אורח ערבים, הודיעה משטרת ירושלים כי היא פתחה בחקירת נסיבות האירוע, זאת מבלי שהוגשה תלונה רשמית מצד המותקפים.

במסגרת חקירת הפרשה, שנחשפה ביום שישי האחרון בעיתון "הארץ", קיבלה המשטרה לידיה את סרטוני מצלמות האבטחה מאותו ערב, והם ייבחנו על ידי חוקרי מרחב מוריה במטרה לזהות את המעורבים באירוע. "השוטרים הגיעו למקום תוך ארבע דקות, אך המעורבים הסוו את מקום התקיפה, ואילו העובדים הערבים שהיו במקום סירבו להגיש תלונה", נמסר בהודעת המשטרה.

"למרות זאת, נפתחה חקירה במטרה להביא לדין את המעורבים. המשטרה רואה בחומרה רבה את המקרה", הוסיפו במשטרת ירושלים.

האירוע התרחש ביום שני שעבר, לאחר ניצחונה הדרמטי של בית"ר 1-2 על בני יהודה. מאות מאוהדי הקבוצה הגיעו לחגוג את הניצחון בקניון מלחה, ועל פי החשד לאחר שהשמיעו קריאות גזעניות - עברו לשלב המעשים ותקפו פיזית כעשרה עוברי אורח ועובדי הקניון ממוצא ערבי.

עדי ראייה סיפרו ל"הארץ" כי האוהדים, רובם בני נוער, עלו למתחם המזון בקומה השנייה בקניון וקראו לעבר העובדים הערבים "מוות לערבים", ו"מוחמד מת" ושרו שירים בעלי אופי גזעני. "החגיגה בהתחלה היתה לגיטימית", אומר קצין האבטחה של הקניון, אבי ביטון. "לא היה משהו חריג, איזו השתוללות. הם שרו שירי אוהדים".

הקב"ט שלח שלושה מאבטחים כדי למנוע מעשי אלימות, אבל כמה דקות אחר כך - שלושת המאבטחים כבר לא הספיקו. "היתה פה כמות אנשים שלא ראיתי בעבר", מספרת א', עובדת בחנות בגדים סמוכה. "הם עמדו על כיסאות, על שולחנות, איפה לא. עשו רעש נוראי, צעקו ‘מוות לערבים', נופפו בצעיפים ושרו שירים בצרחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק