שוטרי היס
שוטרי היס"מ פושטים על בית הרב | צילום: עמותת חננו

הרב יוסף אליצור הרשקוביץ מיצהר נעצר אמש לאחר השעה חצות, בחשד להסתה לגזענות, אלימות, החזקת פרסום גזעני, והחזקת פרסום המסית לאלימות. הרשקוביץ הוא אחד מכותבי הספר "תורת המלך".

הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.

כוחות יס"מ ובילוש פשטו לפנות בוקר על הישוב יצהר בשומרון ועצרו את הרב. הכוחות הגיעו לביתו ולקחו אותו, ככל הנראה למשרדי היאחב"ל בלוד. ב"תורת המלך", על פי טענות המשטרה, מתירים הרבנים לקוראים, ואף מעודדים אותם, להרוג גויים - לרבות ילדים.

המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן אמר הבוקר לגלי צה"ל כי "במדינת ישראל אנו מצפים שכל אדם שמוזמן לחקירה יגיע אליה, ודאי וודאי שרבנים ואנשי ציבור. חושב שאין נגדך כלום? תבוא תגיד, תצא זכאי".

"יש בישראל חופש אקדמי וחופש דת, אבל הם לא היתר לעשות הכול. אם פרופסור יקרא למשל לפגוע ביהודים או ערבים אז תיפתח נגדו חקירה והיו דברים מעולם. אנחנו נזהרים בנושא, אבל יש קווים אדומים", הוסיף ניצן.

אמש: כנס תמיכה ענק בכותבי הספר

הרב יוסי אליצור. ארכיון
הרב אליצור | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

אמש התכנסו מאות רבנים בירושלים לכנס תמיכה ברב דב ליאור והרב יעקב יוסף, שסירבו להיחקר במשטרה על ההסכמה שנתנו לספר "תורת המלך".

בכנס השתתפו רבנים רבים הנחשבים במגזר הדתי כ"מתונים". הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, לא השתתף בכנס אך הביע תמיכה בו. לערוץ 7 אמר אתמול הרב, "אני נגד תופעה שרב שכותב מכתב ברכה או הסכמה על ספר מואשם או מובל לחקירה. יש גבול על מה יכולה המשטרה להביא לחקירה".

הרב מצגר הבהיר כי הוא עצמו אינו בהכרח בעד הוצאת הספר. "יש בו מה שמתפרש שלא כיאות על ידי מי שאינו מבאי בית המדרש. לא כל אחד מבין את הציטטות כפי שהכותב התכוון. עם זאת רב שכותב הסכמה לא צריך להיחקר. אני מציע למשטרה שיגיעו לרבנות הראשית ויקבלו הסבר לגבי מה היא הסכמה לספר ומה משמעותה, ולהסתפק בכך".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק