פצועים, גרסאות סותרות ובעיקר המולה - חגיגת יום הולדת של תינוקת בת שנה בצהרי שבת האחרונה, בגן ציבורי בדרום תל אביב, הסתיימה באלימות ובמעצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרי תחנת שכונות הגיעו ל"גן התקווה" בדרום תל אביב, לאחר שקיבלו תלונות על הפרעת מנוחה בשל הרעש שנגרם כתוצאה ממערכת ההגברה שהביאו משתתפי המסיבה. ג'יימס קריסמס, אביה של התינוקת, חבר בקהילת העבריים מדימונה, טוען כי השוטרים הגיעו ופנו אליהם בצורה מזלזלת ומעליבה ולאחר מכן התעקשו לעכב לחקירה את אחד המשתתפים למרות שהמסיבה הייתה כבר בשלבי קיפול.

לאחר כשעתיים, קראו לקריסמס ולחבריו לתחנת המשטרה כדי לאסוף את החבר שנעצר. כשלא נתנו להם להיכנס לתחנה פרצה מהומה במקום.

"השוטרים אמרו לנו: 'סודנים, תעופו מפה'"

"בשבת חגגנו יום הולדת לבת שלי ועשינו שמח לילדים", טען קריסמס. "פתאום הגיע שוטר וישר החל לדחוף אותי. הוא תפס את המיקרופון של הבידורית ואמר 'סודנים תעופו מפה, מה אתם עושים במדינה הזאת? תעופו מפה'. הוא לא ידע שאנחנו ישראלים, שעשינו צבא. לא רק הוא התנהג באלימות, אלא גם כל חבריו השוטרים שהגיעו לאחר מכן התנהגו באותה צורה".

"כשהגענו לתחנה לאסוף את החבר שלנו, היו שוטרים שכבר חיכו לנו בתחנה", הוסיף. "הם לא רצו לתת לנו להיכנס לתחנה בכלל. כשהגענו, התחילו לדחוף אותנו ואחד השוטרים שלף טייזר וירה בגב של חבר שלי. עוד שני חברים שלי נפצעו. אין אצלנו דבר כזה אלימות וכוח. אנחנו מקהילת העבריים בדימונה, אין לנו אלימות שם. אני אבא לילדה שחוגגת שנה. איך יכול להיות ששוטרים באים באלימות כזאת?", תהה האב.

במשטרה מספרים כי האירוע החל בשל תקיפתם של הצעירים את השוטרים שהגיעו לאירוע, וכן בשל האופן התקיף בו ניסו להיכנס לתחנת המשטרה. לטענת המשטרה, לאחר שהשוטרים החרימו את ציוד ההגברה ועיכבו חשוד בגין הקמת הרעש, הגיעו משתתפי המסיבה לתחנה וניסו להיכנס בכוח.

"השוטרים תקפו אותנו". קריסמס | צילום: חדשות 2

המשטרה: שני שוטרים נפצעו בתקרית

לדברי השוטרים, במקום התפתח עימות, שבמהלכו תקפו אותם משתתפי המסיבה בצורה קשה. אחד ממשתתפי המסיבה נפגע קל ושני שוטרים נפצעו, אחד באופן קל ברגלו והשני נפגע מבעיטה בראשו. הוא פונה לבית החולים איכילוב לקבלת טיפול רפואי ואובחן כסובל מזעזוע מוח ופגיעה משמעותית בחוליית הצוואר. לאחר השתלטות השוטרים, שלושה מהחשודים בתקיפה נעצרו, ומעצרם הוארך בבית משפט השלום בתל אביב בשלושה ימים.

משה, המתגורר בסמוך לתחנת המשטרה והיה עד לאירוע, סיפר לחדשות 2 Online: "נעשה פה עוול לשוטר שלעניות דעתי פעל כהלכה, ראיתי ארבעה בחורים שנראו כאילו היו שיכורים, הם הגיעו יחד עם בחורה וביקשו להיכנס לתחנת המשטרה".

"השוטר שהיה בכניסה ניסה למנוע מבעדם להיכנס", ציין עד הראייה. "הוא דיבר איתם בצורה מסודרת, לא איים ולא הפעיל כוח. הוא אמר להם שהם לא נכנסים ובשלב הזה החלה האלימות, כשאחד מהחבורה ניסה להיכנס בכוח ושני חבריו ניסו להיכנס גם הם".

"הבחור הראשון החל לקלל את השוטר במילים קשות", הוא הוסיף. "השוטר הודיע בקשר שתוקפים אותו והגיעו כוחות נוספים. כשניסה הצעיר לברוח השוטר החל לרדוף אחריו ופגע בו עם האקדח של הטייזר."

אחד העצורים: הותקפתי בטייזר

אחד העצורים ששוחרר ממעצר, מישה גונצ'רוב, סיפר: "הם לקחו אותי לתחנה ושם שאלו אותי על האנשים שהיו איתי ושאלו אם הם סודנים או מסתננים. סיפרתי להם שחלק אפרו-אמריקנים, חלק עבריים מדימונה, יש שם אנשים שגם שירתו בצבא".

גונצ'רוב טען כי "בסוף, הם החליטו בכל זאת לפתוח לי תיק על כך שאסור להשתמש בגן הציבורי במערכת הגברה, ניסיתי להסביר להם שזו 'בידורית' ושזה שונה - זה לא עזר. עד עכשיו אין לי מושג מדוע לא נתנו להם להיכנס ואיך זה שהחברים באו לאסוף אותי נגמר בכזו מהומה".

אמש שוחררו שלושת החשודים לביתם, לאחר שבית המשפט המחוזי החליט לשלוח אותם למעצר בית. החקירה נמשכת בתחנת שכונות. עו"ד שמעון אמיר, פרקליטו של אחד החשודים מטעם הסנגוריה הציבורית במחוז ת"א, אמר בתגובה לאירוע כי "המשטרה דרסה ברגל גסה זכויות של חשודים. אני מתרשם שבשל טעות צינית של זיהוי, שלכאורה המשתתפים נראו כמו סודנים, המשטרה טעתה לחשוב שמדובר בסודנים והרשתה לעצמה להתנהג כמו שהתנהגה".

הסניגור הוסיף כי "לרוע מזלה של המשטרה, חברי המשפחה תיעדו את כל המפגש האומלל הזה. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם עד שלישי אך ההגנה ערערה לבית המשפט המחוזי, שם הוחלט לשחרר את החשודים ולא בכדי".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.