החלטת בית המשפט להשיב את ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה, לעבודתו כבר מחר - הצליחה לעורר זעם ותסכול רב בקרב מתלוננת נגדו. בריאיון בלעדי שהעניק הערב לכתב חדשות 2 גיא פלג הביע מלכה אופטימיות באשר לאופן שבו - להערכתו - ייסגר התיק נגדו.

בתחילת דבריו בחר מלכה להטיח האשמות קשות במשטרה, שלטענתו "הפכה אותי לעבריין ממדרגה ראשונה". נוסף על כך, הוא הביע חשש כי "יש פה מזימה מתוכננת והצליחו להעליל עליי עלילות". באשר להתנהלותו שלו ושל סגנו, יוסי סולימני, שהיה אף הוא מעורב בפרשה - לא שלל מלכה כי "ייתכן שההתנהלות לא הייתה נכונה, אך אנחנו עומדים למשפט בגלל שום דבר. אני בטוח שנתגבר על זה".

סוגיית מפתח שטרם התבררה והביאה, למעשה, לשחרורו של מלכה ולענני הספק סביב האפשרות להגשת כתב אישום נגדו נוגעת ליחסי המין שקיים עם המתלוננות נגדו. הממצאים שעלו מחקירת המשטרה בנושא לא הצליחו להביא להכרעה חד-משמעית האם היה המגע בין מלכה לאותן הנשים בהסכמתן המלאה או שלא.

"לא אנסנו", הבהיר מלכה בהתייחסו למעשיו שלו ושל סגנו סולימני. "עשינו דבר אחד או שניים שהיו בהסכמה מלאה. כולם עושים דברים כאלה, ונאלצתי לתמרן כדי לצאת מזה בצורה נאותה. טעיתי בגלל הלב הרחמן שלי: לא הבנתי שיש אנשים רעים ושאני מגדל נחשים בחצר".

עורך דינו של מלכה: "סומך על הפרקליטות"

אין תמונה
"סומך על אנשי הפרקליטות", עו"ד חימי

"הבום התקשורתי שלו מרשי זכה, היה מיותר, מעוות ושגוי", אמר פרקליטו של מלכה עו"ד אבי חימי, בצאת מרשו מבית המשפט. "אני מאמין שאנשי פרקליטות מחוז דרום יעשו מלאכתם נאמנה כפי שעשו אותה עד היום. אני שם את יהבי ואת חייו של מוטי מלכה בידיהם, ואני סומך עליהם", הדגיש הפרקליט.

"לא יודעת איך אוכל להמשיך לתפקד"

בפרקליטות קיבלו בתרעומת את החלטת בית המשפט להשיב את מלכה לתפקידו ונערכים שם לערער. ההתפתחויות של היום עוררו סערה בקרב אחת המתלוננות נגד מלכה. בריאיון בלעדי שהעניקה לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי היא סיפרה על הפחד ועל התסכול שהיא חשה לנוכח ההתפתחויות בתיק.

"אני בוכה. כולי בחרדות ואיני יודעת איך אוכל להמשיך לתפקד. אני על הפנים", אמרה המתלוננת בקול שבור. "אני רוצה למות. הוא פגע בי, אנס אותי והתעלל בי. הוא היה מבקש ממני בלשכה לעשות דברים קשים. הוא השפיל אותי עד עפר. הבן אדם הזה רצח אותי - ועכשיו רוצחים אותי בשנית".

נוסף על כך, סיפרה המתלוננת כי הופתעה מההחלטה להשיב את מלכה לתפקידו. "חשבתי שיהיה כתב אישום ואז אוכל לדבר, אבל עכשיו יש לי מועקה", היא סיפרה. "התחושה היא של פחד, שאין צדק. הוא עבריין מין רציני שניצל את המעמד שלו כדי לסחוט נשים. הוא העבריין - יחזור לעבודה שלו. מה קורה במדינה הזאת, שנותנים לגיטימציה לעבריינים?".

החלטת השופט להשיב את מלכה לתפקידו משקפת, בראש ובראשונה, את תוצאות הוויכוח הנוקב שהתנהל בין פרקליטות מחוז דרום לבין היחידה למאבק בפשיעה כלכלית במשטרה שחקרה את הפרשה.

בעוד שבמשטרה המליצו להגיש נגד מלכה כתב אישום תוך כדי מעצרו בגין אונס, הפרת אמונים וקבלת שוחד - מיני וכספי - נהגו בפרקליטות בהיסוס בתיק בהסבר שהראיות שעלו מממצאי החקירה גבוליים, ובראשם - העובדה שאלו לא הצביעו באופן חד-משמעי האם יחסי המין שקיים מלכה עם המתלוננות נעשו בהסכמתן או שלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק