מעבדת ענק לגידול סמים נתפסה באזור השרון: שוטרי תחנת ראש העין פשטו היום (א') על מעבדה לגידול צמח הקנאביס באזור התעשייה שבפארק סיביל בעיר. כוח בילוש בפיקודו של פקד אלעד קליין, נכנס לאחד המבנים במקום ואיתר את המעבדה אותה הגדירו השוטרים "המעבדה הגדולה ביותר שנתפסה באזור המרכז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקום נמצאו כאלף שתילים וצמחים וכן ציוד מתקדם לגידול הסם. שווי הרכוש שנתפס נאמד במיליוני שקלים. במהלך הפעילות הבחינו השוטרים בשני חשודים, בני 30 ו-40 תושבי גוש דן, שנכנסו לשטח המעבדה כשבידיהם ציוד לגידול הצמחים. השניים נעצרו והובאו לחקירה.

מעבדות הסמים - בעלות קשר ישיר למשפחות פשע

"ביצענו מארב של מספר שעות מחוץ למעבדה ועצרנו את שני החשודים. מדובר על 800 שתילים ברמות שונות של גידול ובמעבדה מאוד משוכללת עם שסתומים, וסתים של חימום, מחשבי השקייה ואמצעים מתקדמים", סיפר סנ"צ איקו שחר, מפקד תחנת ראש העין לחדשות 2 Online.

לדבריו, חלק מהשתילים שנתפסו כבר היו כמעט מוכנים לקראת פיזור ברחוב וכי שני החשודים שנתפסו נשאו עמם אמצעי גיזום. "להערכתנו, הסמים שתפסנו הם בשווי של כמיליון וחצי שקלים. זה בית גידול רציני. פה ושם ניתן לראות מעבדות סמים ווילות שהושכרו למטרה הזו, אבל לא בסדר גודל כזה. אנחנו רואים קשר ישיר למשפחות פשע שהחלו להיכנס לתחום".