אייל לרנר מרעננה, שנפגע קשה בשנה שעברה לאחר שהורעל באמצעות קוטל חרקים יחד עם שלושה מבני משפחתו במהלך פריצה לבית המשפחה, על פי החשד על רקע לאומני, מגיב היום על מעצר שלושת החשודים בביצוע המעשה. "המקרה שלנו לא שונה מסבארו ומהדולפינריום, ומכל פיגוע שהיה בעבר. היתה להם הזדמנות והם ניצלו אותה", הדגיש לרנר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לרנר שיחזר את אירועי היום שבו הורעלו בני המשפחה. "אני חוזר מהעבודה לביתי, ושם לב שיש סימני פריצה ובבית חסרים מספר פריטים. התקשרתי לאשתי אמרתי לה שפרצו לדירה, לאחר מספר דקות היא נכנסה עם הילד הקטן בן השלוש", סיפר.

"בינתיים, אני שתיתי איזה משקה כלשהו שהיה לנו בבית", אמר לרנר. "אשתי קראה למשטרה ומהר מאוד הגיעו שלושה שוטרים או מתנדבים לדירה. לאחר מספר דקות הרגשתי מאוד לא טוב. כששתיתי את המשקה הרגשתי שהטעם קצת מוזר והנחתי לו, אבל לא קישרתי את זה לאירוע, לא חשבתי שזה יכול להיות קשור".

"אנחנו המשפחה הכי נורמטיבית שיש"

לרנר תיאר את ההידרדרות במצבו. "לאחר מספר דקות הרגשתי לא טוב, בחילות, הרגשתי שאני עומד להתעלף", אמר. "השוטרים שהיו במזל גדול בדירה קראו למד"א פינו אותי לבית חולים מאיר. משם אני כבר לא זוכר הרבה. אחרי מספר שעות המצב שלי הידרדר היו מצריכים להנשים אותי, הרדימו אותי, וכשהתעוררתי הבנתי שהפרשה היא קצת יותר גדולה ושיש אנשים נוספים שהורעלו בדירה".

"אחרי שבוע בערך השתחררתי", הוא ממשיך. "משטרת כפר סבא קראה לי ולאשתי לתשאול כדי לבדוק אם יש לנו אויבים וחובות. כמובן שאין לנו - אנחנו המשפחה הכי נורמטיבית שיש, יש לנו שני ילדים קטנים. מי שהתבררו כחשודים לא הועסקו על ידנו בכלל".

לרנר שיתף בתחושות הקשות מהאירוע: "עצם זה שפורצים לך הבית זאת תחושה נוראית. כמובן שמוסיפים רעל לכל העניין הזה, מנסים להרעיל משפחה שלמה, שני ילדים קטנים ושוטר, זה לא מוסיף לאמון שלך בבני אדם ולדו-קיום השביר במדינת ישראל. אין לי שום אויבים, אין לאף אחד אינטרס לעשות משהו לילדים בני 3 ו-8 אז הנחתי שמדובר באירוע לאומני, המקרה נשמע כל כך מופרך שלא האמנתי".

בני המשפחה שהורעלו, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארבעת בני המשפחה נזקקו לטיפול | צילום: חדשות 2

החשוד המרכזי: פלסטיני מהשומרון

המשטרה התירה הבוקר לפרסום כי עצרה שלושה חשודים במעורבות בהרעלתם של בני משפחה מרעננה באוקטובר אשתקד, במהלך פריצה לביתם. החשוד המרכזי, פלסטיני מכפר בשומרון, הודה כי ביצע את המעשה ממניעים לאומניים. היום תוגש הצהרת תובע נגד החשודים.

מחקירת הפרשה עולה כי שלושת החשודים עסקו באותה תקופה בשיפוצים בבית משפחת לרנר. להערכת המשטרה, החשוד המרכזי, עותמאן עדנאן נסערה, בן 46 מבית פוריק שבשומרון, נכנס באותו היום לבית המשפחה, והחדיר רעל קטלני המיועד להדברת חרקים לבקבוקי השתייה שהיו במקרר, על רקע לאומני.

ארבעת בני משפחה שלגמו מהבקבוקים נפגעו. האב אושפז בבית החולים במצב קשה, אשתו, בנם הפעוט והסבתא נפגעו גם הם. בנוסף, נפגע מתנדב של מד"א שהגיע לטפל בבית המשפחה ולגם גם הוא מהמשקה המורעל.

לפני מספר שבועות אירעה תפנית בחקירה

במשטרה טוענים שהחשוד החדיר רעל לכמה מוצרי שתייה ומזון שהיו בבית. במהלך השנה האחרונה ניסו ביחידה ללוחמה בפשיעה של תחנת כפר סבא בפיקודו של פקד רותם גיל לפענח את הפרשה - וצו איסור פרסום הוטל על פרטיה.

פקד גיל סיפר לחדשות 2 באינטרנט, כי במהלך החקירה נבדקו כמה כיוונים שונים ובהם חשד שהחשודים ביצעו את המעשה בעקבות סכסוך עם בני המשפחה, על רקע עבודות השיפוצים. אבל, לפני כמה שבועות אירעה תפנית בחקירה - והכיוון של סכסוך עם בעלי הבית נשלל. ראיות חדשות שנאספו הצביעו על נסערה כחשוד המרכזי, ובחקירתו הודה לבסוף כי ביצע את המעשה על רקע לאומני.

שני החשודים הנוספים הם ערבים תושבי ישראל. הראשון, חוסם עבד אל רחים בן 37 מטירה שבמשולש. על פי החשד, הוא היה בקשר עם בני המשפחה ושיתף פעולה עם החשוד המרכזי נסערה. בחקירתו טען כי לא ידע על ההרעלה אלא רק סייע לו לבצע את הפריצה. בביתו של חוסם נתפס גם חלק מהרכוש הגנוב מבית המשפחה.