לראשונה מאז נעצרה לפני כשבוע, בחשד שגנבה את הטלפון הסלולרי של חברתה הטובה נוי כהן ז"ל מבית המשפחה במהלך השבעה, מתייחסת הערב (א') ל' בת ה-18 לפרשה ומתעקשת: מדובר באי הבנה. "המטרה לא הייתה לקחת את הפלאפון", היא מספרת בשיחה עם חדשות 2. "המטרה הייתה רק זיכרון, ואז הכל התפוצץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשאמה של נוי הבחינה בשבוע שעבר שמכשיר האייפון של הבת, ובו הזיכרונות האחרונים ממנה, נעלם - פרסמה תחילה את הדבר בפייסבוק של נוי, בתקווה לקצה חוט, ואז חברותיה הצביעו על ל'. האם אילנה מיהרה אליה, אבל זו התעקשה שהטלפון לא אצלה. אז הגישה האם תלונה במשטרה - שם מיד עצרו את ל' והוריה בחשד שסייעו לה.

"ניפחו את הסיפור הזה במימדים... אנחנו אנשים נורמטיביים", אמר אביה של ל'. "זה לא נתפס איזה סיוט עברנו בשלושת הימים האחרונים". ל' מספרת שרק רצתה להעלות את התמונות של נוי למחשב שלה, אך הן נמחקו מהטלפון. המשטרה שלחה את המכשיר למעבדות מיוחדות, אבל שם לא הצליחו לשחזר את הזיכרונות.

"מה שקרה זה תוצאה של הלם"

אין תמונה
נוי כהן ז"ל

ל' מבקשת היום סליחה מהמשפחה של חברתה הטובה. לדבריה היא לא מסוגלת להסתכל להם בעיניים. "אני מאוד מצטערת על איך שזה יצא", היא אומרת. "תכננתי להחזיר ומה שקרה שם זה פשוט תוצאה של הלם. אני ממש מצטערת". כשנשאלה ל' האם היא מבינה את כעסה של האם, ענתה: "בוודאי, ואני משתתפת בצערה".

"כואב לי היא הייתה חברה מאוד טובה שלי", הוסיפה ל'. "כל הזמן טלפונים, היינו בקשר ממש טוב". נוי ו-ל' היו חברות טובות שבילו ביחד זמן רב, עד שנוי נפטרה בפתאומיות. במשטרה ממשיכים לחקור, לאסוף עוד ראיות, במטרה להגיש נגש ל' כתב אישום בגין גניבה.

"אף אחד לא צריך לעצור במדינת ישראל ילדה ללא עבר פלילי על לקיחת טלפון", אמר פרקליטה של ל', עו"ד ששי גז. "לא היה מעצר כזה ואני מקווה שאף פעם לא יהיה שוב מעצר כזה. בואו נחזור לפרופורציות הנכונות". הפרשה הזו, שנראית עכשיו יותר מהכל עגומה, תגיע בקרוב לבית המשפט, שיחליט על כתב אישום או סגירת התיק.

לפני כשלושה שבועות נפטרה נוי כהן, בת ה-17, לאחר שמתה בבריכה בה עבדה - רק זמן קצר לפני סיום כיתה י"ב. במהלך השבעה על מותה נגנב מביתה הפלאפון, מסוג אייפון 5, ועמו כל הזיכרונות והתמונות. שוטרי תחנת ראש העין עצרו את החשודה בגניבה - חברתה הטובה שהגיעה לנחם את ההורים השכולים.