לאחר שעות של מתח - הסתיימה הדרמה בבית הסוהר: יחידות מיוחדות של המשטרה ושב"ס שהוזעקו לכלא רימונים הצליחו להשתלט על האסיר המסוכן סמואל שיינביין, שפתח באש לעבר סוהרים ופצע שלושה מהם, וירו בו למוות. במהלך ניסיון ההשתלטות התפתחו חילופי ירי, שבהם נפצעו שלושה אנשי שב"ס נוספים ואסיר נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החריג החל בשעות הצהריים, כששיינביין, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארה"ב כשהיה קטין, אמור היה לעבור לאגף אחר בכלא. הוא ניגש לשירותים באגף על מנת להעביר ציוד, כשלפתע פתח משם בירי לעבר הסוהרים, פצע אחד מהם באורח קשה, ושניים נוספים באורח קל.

התקרית בכלא רימונים, בפברואר השנה
כלא רימונים, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

אנשי יחידת ההשתלטות של שב"ס - "מצדה" - ולוחמי הימ"מ הוזעקו למקום והחלו להיערך להשתלטות. שיינביין המשיך להתבצר ובחלוף זמן, פתח לפתע שוב באש ופגע בשני לוחמים של יחידת "מצדה", שנפצעו באורח קל.

אנשי "מצדה" המשיכו במבצע וחילופי אש התפתחו במקום, שבמהלכם נורה למוות האסיר. לוחם נוסף ואסיר נפצעו קל כתוצאה מהירי. דקות לאחר האירוע, הוזעקו למקום כוחות מד"א שהעניקו טיפול ראשוני לשמונה סוהרים, שישה שנפצעו מהירי ושני נפגעי חרדה. הפצועים פונו לבתי החולים מאיר ותל השומר.

אילוסטרציה
האסיר נוטרל ונהרג | צילום: שירות בתי הסוהר, חדשות

ניסה לגנוב אקדח בחופשה

רק לפני שבועיים נעצר שינביין, בשנות ה-30 לחייו, לאחר שבמהלך חופשה מחוץ לשערי הכלא ניסה לגנוב נשק. הוא ראה מודעה בלוח יד שנייה למכירת אקדח ותיאם עם המוכר פגישה ברמלה.

במהלך הפגישה, הוא ניסה לחטוף את האקדח מהמוכר, אולם השוטרים הצליחו לעצור בעדו והוא הוחזר לכלא. המשטרה מעריכה כי באותה חופשה התכוון שיינביין גם להשיג רימונים למטרה שאינה ידועה. האקדח שבו השתמש היום אינו הנשק שניסה להשיג באותה חופשה.

"חשוב להדגיש שהנשק או האקדח שממנו נורו היריות לא נחטפו מאחד הסוהרים", הבהיר מוקדם יותר גונדר אלי גביזון, סגן ניצב שירות בתי הסוהר שהגיע לזירה. המשטרה והשב"ס ממשיכה לבדוק  כיצד הגיע לידיו הנשק ואיך הוחדר אל בין כותלי הכלא.