בית משפט השלום בירושלים האריך היום את מעצרו של אחד מחמשת החשודים שנעצרו בבית שמש בחשד לתקיפתה של תושבת העיר נטלי משיח. ארבעת האחרים שוחררו, בעיקר בשל ראיות קלושות . המשטרה ערערה על ההחלטה לשחרר שניים מהם וּמעצרם יעוכב עד מחר בבוקר. נְציג המשטרה בדיון טען שחייה של נטלי הועמדו בסכנה של ממש, אולם פרקליטם של החשודים טוען שאין לה שום אפשרות לזהות את התוקפים שכן בעיניה - הם נראים דומים.

"מדובר במעשה לינץ' אכזרי על רקע מגדרי כלפי אישה שביצעה את עבודתה", טען התובע המשטרתי. "המשיבים היו בין אלה שלא זו שקיללו את האישה בלבד, אלא אף הצטיידו באבנים, בכלי מלא באקונומיקה והיכו במכונית של המתלוננת באמצעות האבנים, שפכו עליה אקונומיקה, גנבו את מפחות רכבה מהסוויץ' - כל זאת תוך סכנת חיים ממשית לאותה אישה בעקבות הלינץ' הגזעני".

השופט ירון מינטקביץ' קיבל חלקית את טענות המשטרה, ואמר כי "עיון בחומר החקירה מלמד כי יש בסיס לחשד סביר כנגד שלושה מבין אלו שעצרה המשטרה. ביחס לשניים אחרים, החשד חלש יותר".

בקבוק אקונומיקה ברכב של נטלי
בקבוק אקונומיקה ברכב של נטלי | צילום: חדשות 2

מנגד, אמר סניגורם של כמה מהחשודים עו"ד יאיר נהוראי כי הוא שמח על החלטת בית המשפט. "חומר הראיות הוא לא כזה המאפשר לעצור אנשים", ציין עו"ד נהוראי. "כל החשודים ללא יוצא מן הכלל טוענים שהם לא מעורבים, 3 מהם אומרים שהם לא היו שם ויש להם אליבי. אין ספק שהמעצרים היו מהירים ומיותרים, ולא בטוח שהם עניינים. לפני שאתה עוצר אדם כדאי שתקדיש עוד דקה או שתיים".

הבוקר נעצרו שני חשודים נוספים במעורבות בתקיפתה של הצעירה נטלי משיח בבית שמש אתמול. שני העצורים הם חרדים תושבי העיר, ובמשטרה מבהירים שישנם חשודים נוספים שצפויים להיעצר . אתמול נעצרו שלושה גברים חרדים נוספים בעיר, בחשד שתקפו את משיח באבנים ובאקונומיקה וגרמו נזק למכוניתה.

משיח סיפרה לחוקרי המשטרה שהגיעה לעיר ברכב שכור כדי לתלות בה מודעות פרסום. על פי החשד, הותקף רכבה על ידי מספר גברים חרדים, שהחלו ליידות אבנים לעבר רכבה וגרמו נזק למכונית. למרבה המזל, היא נפצעה באורח קל בלבד מאבן בראשה, אבל העידה שחששה לחייה.

"חשבתי שהם הולכים לשפוך עליי חומצה"

"הכל התחיל כשתליתי שלטים", שחזרה נטלי משיח בת ה-27 בשיחה אתמול עם חדשות 2 באינטרנט. "ניגש אליי אדם מבוגר שהתחיל לקלל אותי, קרא לי 'שיקסע' ו'זונה' והוא ירק לי בפנים".

את הרגעים שאחרי היא תיארה: "נבהלתי והתקשרתי למשטרה. אמרו לי שם להישאר במקום ושהם מיד מגיעים. חלפו 10 דקות ואיש לא בא. התקשרתי אליהם שוב ואז ראיתי כ-10 בחורים לבושי שחורים שהתקרבו אליי עם אבנים ובקבוקים שאחר כך הבנתי שיש בהם אקונומיקה".

כעבור רגעים ספורים, מצאה עצמה נטלי נתונה למתקפה. "התחילו לזרוק עליי אבנים. נפגעתי ברגל ובראש ליד העין", היא סיפרה. "הם לא נגעו בי אבל חששתי לחיי. חשבתי שהם הולכים לשפוך עליי חומצה או להצית אותי. ראיתי את המוות בעיניים. הייתי בטוחה שאני מתה. אמרתי כבר תודה לאלוהים על כל מה שהוא נתן לי והתחלתי להתפלל".

המכונית המותקפת, אתמול בבית שמש
המכונית המותקפת, אתמול בבית שמש | צילום: אבי קליין, שמחה ליכטנשטיין, חדשות בזמן אמת

"אני כבר נפרדתי לשלום מכל חבריי ואהוביי, הייתי בטוחה שמדליקים אותי עם האוטו", הוסיפה נטלי, אבל הדגישה: "אני נשארת בבית שמש, היא עיר מקסימה עם אנשים כל כך טובים. אין לי שוב כוונה לעזוב. צריך להיזהר ואיפה שאומרים 'אסור' אולי עדיף להימנע מלהתקרב אליהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק