ככל שעוברות השעות הולכת ומתבהרת התמונה לגבי פרטי לכידתו של עד המדינה בפרשת הברנוער. עד המדינה נתפס היום (שבת) כשהוא מסתתר בארונית מגבות במקלחת בדירת הסטודיו בה שהה ברחוב יצחק שדה בדרום תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוח של בלשים שהגיע לבניין פרץ לתוך דירת הסטודיו ואז מצא אותו בארונית מתחת לכיור באמבטיה. התפתח עימות בינו לבין הבלשים שבסופו הסכים להתלוות אליהם. במשטרה אומרים כי ידעו לאורך כל נתיב בריחתו היכן הוא נמצא, אך החליטו לעצור אותה רק היום - כשהגיעה שעת השין.

"ידענו כמעט כל צעד ושעל שהוא עשה ורק כעת עצרנו אותו", סיפרו גורמים במשטרה, "המטרה שלנו היא לגבש כתב אישום ולהחזירו להסכם שנחתם. המשמעות של עזיבתו תיבחן ביחד עם הפרקליטות".

ההחלטה לעצור את עד המדינה, למרות שאינו עבריין נמלט, כרוכה בהפרה של ההסכם המשפטי שנעשה איתו - מה שמהווה עילה למעצר. במחוז תל אביב מנסים עתה לשכנע את העד לחזור ולהעיד בתיק.

פתח את הסורגים וברח

בימים האחרונים הפעילה משטרה אמצעי מודיעין שונים בניסיון לאתר את עד המדינה שנמלט. העד שהוחזק בדירת מסתור בקומה ראשונה של בניין מגורים, השתמש במפתח לפתיחת סורגים על מנת לפתוח את סורגי החלון בחדרו, וקפץ ממנו.

השוטרים ההמומים שנכנסו לחדרו של העד ומצאו אותו ריק, מצאו גם מכתב שהשאיר אחריו, בו הסביר את הסיבה לבריחה: "נמאס לי מהדרך שבה מתייחסים אלי".

"אם לא יבטלו את ההסכם שלי - אני מסגיר את עצמי למשטרה"

החשוד ברצח וחשוד נוסף (צילום: עיבוד)
החשוד ברצח וחשוד נוסף | צילום: עיבוד

קודם לתפיסתו הבהיר עד המדינה בריאיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט: "אם לא יבטלו את ההסכם שלי - אני מסגיר את עצמי למשטרה". בשיחה הוא הודה כי הוא קפץ מהחלון וכי אף אחד לא רדף אחריו. הוא סירב להגיב לשאלה אם הוא נמלט פעם נוספת מהשוטרים, וציין כי אם המשטרה תצהיר בחדשות 2 שהחוזה לא יבוטל אם הוא יחזור - הוא יעשה זאת.

למה ברחת?

"אחת הסיבות בגלל המצב נפשי שלי, קשה לי להתמודד עם זה והייתי די לבד וזה. תוסיף לזה את כל הלחץ שיש עלי. אני דוחה את כל הטענות שברחתי בשביל הנאה של סוף שבוע ואני רוצה לציין שאני לרגע לא חוזר בי, לא התכוונתי לחזור בי. פשוט אני חייב לנקות את הראש ולא יודע: קשה לי עם כל הסיטואציה הזאת כי אני ממש ממש לבד, ואני לא רואה שום תמיכה גם לא מהצד של המשטרה, הם נטו חושבים על התיק ושוכחים שיש פה עוד בנאדם שהוא בחור צעיר בסך הכל, והמצב הנפשי שלו".

למה אתה לא מסגיר את עצמך?

"מכמה סיבות, אחד שהשוטרים אמרו לתקשורת שהם רוצים לבטל את העסקה. אין לי בעיה, הם יכולים לבטל את העסקה, הכל, אבל הם יצטרכו לשאת בתוצאות שזה יפגע נטו בתיק ואני חוזר ואומר: לרגע לא התכוונתי לחזור בי, אף אחד לא מפעיל עלי לחץ, לא הפעילו עלי לחץ, לא גורמים של המשטרה ולא גורמים עבריינים. פשוט יש עלי לחץ נפשי מאוד גדול".

אם הם יגידו לך עכשיו, תקשיב 'אנו מצטערים, אנחנו נדאג לך, בוא אלינו'. יש סיכוי שאתה תחזור אליהם בימים הקרובים?

"אני לא מצפה שיגידו אנו מצטערים. אני רוצה התחייבות שהעסקה לא מבוטלת, שאני לא מועמד לדין על משהו ואני מוכן לחזור ב-24 שעות הקרובות אפילו".

כמה זמן אתה מתכוון להמשיך להתחבא?

"אני לבד עם עצמי בלי שום חברים וטוב לי ואני מרגיש יותר טוב מאשר שאני עם כל הבלשים ועם כל השמירה, שאין לי אוויר. כל הסיטואציה הזאת נורא מלחיצה אותי".

_OBJ

חוץ מזה, הכל בסדר אצלך? יש לך מים אוכל?

"כל שעה כרגע עם המצב הזה. כל שעה בשבילי היא הישרדות. אני מנסה לשרוד. לא קל לי, באמת לא קל לי, אבל אין לי הרבה ברירות, אני גם אגיד את זה כמה שהם יישמעו את זה. הם יכולים לחפש אותי, הם לא ימצאו אותי כאילו. תורידו קצת לחץ כי כל התקשורת הזאת, 'נבטל איתו את ההסכם', כל זה מכניס אותי עוד יותר ללחץ הזה, אז זה לא עוזר".

היה לך חשוב לחשוף את הסיפור בגלל ייסורי מצפון, כדי שזה ייצא, אתה לא חושב שיש חשיבות לזה שתחזור?

"אני עומד מאחורי המעשים שלי ולא מצטער לרגע, אבל מהרגע שהסיפור הזה התפוצץ שכחו שיש פה בנאדם. לא ביקשתי כלום, אני לא מבקש כלום, אני רק אומר שיש פה בנאדם שצריך טיפול, ואני לא חושב שצריך להתמקד רק בתיק, ואני כל יום שעובר אני, המצב הנפשי של מידרדר, גם כשהייתי איתם, ואני כל יום אמרתי להם שאני מרגיש לא טוב, שהמצב שלי לא טוב, יש חוסר התחשבות. זו הדרך שלי, שאני לבד עם עצמי אני מרגיש טוב. אני לא חושב שאני צריך בגלל התיק הזה שהוא באמת חשוב להרגיש ככה".

מה הם צריכים להגיד לך עכשיו כדי שתחזור?

"קודם כל שיורידו את הלחץ. אני לא רוצה להיכנס לסרט כדי להוכיח להם שהם לא ימצאו אותי גם בימים הקרובים, אני לא נכנס למשחקי אגו הזה, שיורידו לחץ. אני אעמוד בהתחייבות שלי, אני התכוונתי לעמוד בהתחייבות שלי, אני ידעתי שהסיפור הזה הולך להיות קשה, אבל לא ידעתי עד כמה זה יהיה קשה, וכמה אני הולך להיות לבד בסיפור הזה, כי אני לבד בכל הסיפור הזה".

איזו הבטחה אתה צריך מהם עכשיו?

"אני רוצה הבטחה שהחוזה לא מבוטל ואני אעמוד בהבטחה שלי".

_OBJ

אם הם מודיעים שהחוזה לא מבוטל בצורה רשמית אתה חוזר?

"הם יכולים להגיד שהחוזה לא מבוטל עד שאני חוזר ובאותו רגע שאני חוזר ההסכם מבוטל".

אמש אמר גורם בכיר במשטרה כי עד המדינה בפרשה ייתפס בימים הקרובים: "אנחנו די קרובים אליו, בתוך ימים ספורים נשים עליו את ידינו". הבכיר הוסיף כי לדעתו, "הוא היה צריך חופשת סוף שבוע - לא יותר". השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אף הגיע אתמול למשטרת מחוז תל אביב כדי להביע תמיכה בשוטרים.

בריחת עד המדינה בפרשת הברנוער - הסיקור המלא:

"המשטרה ידעה היכן העד כבר בחמישי - ופספסה"

עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער נתפס בדרום ת"א

עד המדינה ממקום מחבואו: "אם לא יבטלו את ההסכם - אני חוזר"

בכיר במשטרה: "העד ייתפס בקרוב"

שביל הבריחה - כך נמלט עד המדינה

עד המדינה אחרי הבריחה: "אני בן אדם חי-מת"

פרשת הרצח בברנוער: עד המדינה נמלט מדירת המסתור