מבט על כלא מבחוץ
חשד לזיוף ימי מחלה | צילום: חדשות 2

מסתבר שגם מי שעובד בשם החוק ונחשף לאסירים שמרצים את עונשם - אינו נרתע בהכרח מלעבור על החוקים. לחדשות 2 באינטרנט נודע על חקירה שמתנהלת נגד קצין בשירות בתי הסוהר (שב"ס) שנחשד בזיוף מסמכים רפואיים. בנוסף נחקרת האפשרות שהוא קיבל טובות הנאה מהעציר, ראש ארגון הפשע, עמיר מולנר.

את החקירה הסמויה מנהלת בחודשים האחרונים היחידה לחקירת סוהרים (יח"ס). היא נפתחה בעקבות מידע פנימי שהגיע משירות בתי הסוהר. על פי החשד הסוהר נהג לזייף מסמכים ותעודות רפואיות שבאמצעותם דיווח על שעות רבות וימי מחלה שמצטברים למספר חודשים. זאת למרות שלא היה חולה באמת.

החשדות נגד הסוהר לא מסתכמים רק בזיוף מסמכים, וביח"ס בודקים חשדות לפיהם הסוהר קיבל טובות הנאה ממולנר שמוחזק בבית המעצר בו הוא עובד. על פי החשד, בתמורה לכסף שקיבל, דאג הקצין לשיפור בתנאי הכליאה של מולנר וחבריו, השוהים איתו בתא המעצר.

"התנאים שלו (של מולנר - ג.ש) השתפרו פלאים מאז שהקצין נכנס לתמונה", סיפר גורם בשב"ס. "נותנים לו להכניס סירים לתא, הוא מקבל זמן ארוך יותר בחוץ, נעליים חדשות וכרטיסי טלכרט רבים. הרבה יותר משאר העצירים". 

רימון אזהרה?

לפני כשבועיים השליכו אלמונים רימון לתוך בית המעצר שבו שוהה מולנר. גורמים בשב"ס סבורים שהרימון הושלך על ידי אנשיו של מולנר, אשר ניסו ככל הנראה להעביר באמצעותו מסר לשב"ס תחת הכותרת "הפסיקו לחקור את הקצין".

עמיר מולנר בבית משפט
עמיר מולנר, ארכיון | צילום: גלעד שלמור

בהנחה וחקירת הסוהר תוכיח כי החשדות נגדו אכן נכונים, עלול הסוהר להיות מואשם בקשירת קשר וסיוע לארגוני פשיעה, הפרת אמונים וקבלת טובות הונאה. עד לסיום החקירה הוחלט להשעות את הקצין מתפקידו.

ביחידה לחקירת סוהרים ובשב"ס אישרו לחדשות 2 באינטרנט שאכן מתנהלת חקירה בנושא. "הקצין נחקר ביוזמת שב"ס בגין זיוף מסמך רפואי ונמצא בהשעיה מעבודתו", אמרו בשב"ס. פרקליטו של מולנר, עו"ד מוטי כץ, אמר בתגובה כי "מדובר בדברי הבל חסרי כל שחר". קצין השב"ס עצמו סירב להתייחס לפניית חדשות 2 באינטרנט.

מולנר נחשב לאחד מגורמי הפשיעה החזקים ביותר בישראל. ארגונו, הפועל גם במישורים בינלאומיים, נחשב על ידי המשטרה לחזק ומתוחכם. לפני שנעצר הוא הוגדר בתור היעד מספר 1 של המשטרה. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק