ספריי לשיער. ארכיון
עוכבה לחקירה בגלל ספריי. ארכיון | צילום: רויטרס

שבועיים לפני פורים - תקרית לא נעימה הערב (ב') בכותל המערבי. שני קטינים - ילדה בת 12 מיצהר ונער בן 13 - עוכבו לחקירה לאחר שאצלה נמצא ספריי לשיער, ואצלו נמצא סכין. במשטרה חשדו תחילה כי השניים ריססו כתובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הילדה הגיעה לשער הכניסה לכותל לאחר שהיא יחד עם חברותיה, כולן לומדות בכיתה ז', יצאו בצהריים לסיבוב השערים החודשי ברובע היהודי בירושלים, לא לפני שערכו קניות של תחפושות ואביזרים לכבוד פורים.

לטענת הנערות, בהגיען לכותל, ציפצץ גלאי המתכות ובתיק של אחת מהן התגלה ספריי צבע לשיער, הילדה הסכימה לוותר על הספריי ולהמשיך עם חברותיה, אך השוטר שנכח במקום התעקש לטענתה לעכב אותה - והוא לקח אותה לתחנה הסמוכה. במקביל, נלקח לחקירה נער בן 13, שאותו לטענתה היא אינה מכירה - שנשא עליו על פי החשד סכין.

לאחר שתושאלה, ואף שוחחה עם אביה בטלפון - השניים שוחררו לדרכם. "קיבלתי טלפון שהיא מעוכבת לחקירה, לא האמנתי בהתחלה. היא רק קנתה תרסיס לפורים", טען בשיחה עם חדשות 2 Online, אביה, עזרי טובי, שמשמש גם כדובר היישוב יצהר.

מעלית ורכבל יפתרו את בעיית הנגישות
הקטינים שוחררו לביתם. הכותל | צילום: ראאד איברהים

"המשטרה צריכה להפעיל שיקול דעת"

טובי זועם על היחס של המשטרה כלפי הילדה שלו, ובשל דאגתו, הוא קרא להוריו שמתגוררים בבירה להגיע למקום. הילדה שעוכבה שוחררה אחרי שעה וסיפרה: "הוציאו אותי מהתחנה ואמרו לי שאני משוחררת. אמרתי להם שאני לא יודעת לאן אני צריכה ללכת עכשיו ואיפה נמצאות חברות שלי, אבל זה לא עניין אותם". היא כבר הספיקה לחזור לביתה סמוך לשעה 22:00 - ואביה סיפר כי מצבה רע מאוד.

"אני חושב שהמשטרה צריכה להפעיל שיקול דעת", הוא סיכם. "בוודאי שצריך לשמור על החוק אבל אין מה לעכב לחקירה ילדה בת 12, שבסך הכל הכינה את התחפושת שלה לפורים".

במשטרת ירושלים אישרו כי הילדה, יחד עם עוד קטין בן 13 נעצרו לאחר שאצלה נמצא ספריי, איתו ניתן לרסס גם גרפיטי לטענתם, ואצלו נמצא סכין. לאחר תחקור של השניים בתחנת המשטרה הם שוחררו והוחרמו מהם הסכין והספריי.