הנערות אילוסטרציה | צילום: רויטרס

שלושה צעירים מהגליל העליון חשודים שהדיחו שתי נערות בנות 14 ו-16 לקיום יחסי מין ולשימוש בסמים ובאלכוהול תמורת תשלום, תוך שהם מנצלים את מצוקתן הכלכלית. שניים מהם נעצרו ביום שני ומעצרם הוארך עד יום ראשון. השלישי נעצר הבוקר (ד').

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היחידה המרכזית של המחוז הצפוני במשטרה פתחה בחקירה סמויה לפני מספר חודשים, ועצרה את החשודים, בני 19 עד 21, כשהחקירה הפכה לגלויה. על פי החשד, השלושה יצרו קשר עם הנערות בידיעה שמצבן הכלכלי קשה, ופיתו אותן לקיים עמם יחסי מין תמורת תשלום.

לפני שבועיים, לציון יום המאבק באלימות נגד נשים, התכנסה הוועדה לקידום מעמד האישה לדיון מיוחד בכנסת, כשברקע פרשה אחרת שבה על פי החשד קיימו נערות במצוקה כלכלית יחסי מין תמורת תשלום - פרשת "משחקי חברה" בה חשודים הזמר אייל גולן ואביו.

"אין שום כוונה לייצר לגליזציה של זנות בישראל או לעצום עין", הבהירה שרת המשפטים ציפי לבני בפתח הדיון. "אבל כן צריך לטפל בתופעת הזנות בצורה שתיקח בחשבון גם את הנשים עצמן בתוך הסיטואציה הבלתי אפשרית הזאת".

ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות עסקה במעורבות נערות במסיבות חשק בתשלום ובמתנות כביטוי לשידול וסרסרות לזנות. נציגת ארגוני הסיוע לנשים אמרה בדיון כי "צעירות רבות נקלטות במעגל הזנות. יש דירות מסתור בתל אביב שממשיכות להתנהל ללא פחד, וחייבים לסגור את המקומות האלו. זנות אינה לגיטימית, וגופן של נשים אינו הפקר". היא הקריאה מכתב שנכתב על ידי נערה בת 16 שעוסקת בזנות.