פרסום ראשון: כמעט ארבעה ימים לאחר תאונת ה"פגע וברח" בה נדרסה למוות לי זיתוני ז"ל, התבררו הלילה פרטים חדשים הקושרים את שני האזרחים הצרפתים לא רק להפקרתה של לי למוות - אלא גם לגורמים עבריינים בכירים ביותר בעולם התחתון בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

גורם בסביבתו של העבריין צ'רלי אבוטבול מסר לחדשות 2 באינטרנט כי שני החשודים בדריסתה למוות של לי זיתוני ז"ל, קלוד אייזק ואריק רוביק, ביקרו בישראל בשבוע שעבר במטרה להסדיר חוב כספי גדול למדי שהיה להם לאבוטבול.

אביו של אדם, צ'רלי אבוטבול (צילום: חדשות 2)
צ'רלי אבוטבול. קשר מפתיע | צילום: חדשות 2

על פי הידוע, השניים נפגשו במהלך השבוע עם אבוטבול ועם יד ימינו של העבריין, שלום זוהר, במטרה להסדיר את החוב. בליל חמישי יצאו שני הצרפתים יחד עם כמה מכרים נוספים לבילוי במועדון תל אביבי ידוע. בתום שעות של בילוי, במהלכו שתו השניים ככל הנראה כמות גדולה של אלכוהול, יצאו הצרפתים לנסיעה ברכב ה-ב.מ.וו שהובילה בסופו של דבר לתאונה הטרגית.

עורכי הדין בועז קניג ויניב פרץ, המייצגים את צ'רלי אבוטבול, אישרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אכן שני החשודים מצרפת היו ב"קשרים עסקיים" עם אבוטבול. "מרשנו אכן מאשר כי קיימת ביניהם היכרות אך מדגיש כי מדובר בהיכרות עסקית בלבד", אמרו עורכי הדין, והוסיפו: "אין לכך שום קשר לתאונה הטרגית שאירעה ביום שישי והוא מביע צער על התוצאות".

לי הובאה למנוחות: "חסרי לב במכונת הרג דרסו אותך"

אתמול בערב הובאה למנוחות לי ז"ל בבית העלמין בקיבוץ נווה אור. קייט, אמה של לי, ספדה לה באנגלית, כשדמעות חונקות את גרונה. "היה לך חיוך חם, עיניים יפות. אדם כל כך דואג למשפחתך, חברייך ובעלי החיים. היו לך חיים כאלה נפלאים והשגת כל כך הרבה. את הרוח שלך השקעת בריקוד ובקריירת הספורט שלך. היו לך תכניות אדירות לעתיד. היה לך עתיד נפלא לפנייך", אמרה בבכי.

"שני נהגים חסרי לב נהגו במכונת הרג, דרסו והותירו אותך שם, את בתנו היפה, לקחו אותך מאיתנו", הוסיפה האם בכאב. "לא נשכח אותך לעולם ותמיד נאהב אותך, לי יקרה שלנו".

אביה של לי ז"ל, איציק, התקשה לשאת דברים, ואמר כי "קרובה את אלינו בכל רגע, בשר מבשרנו ועצם מעצמנו. ועכשיו, זרועותינו החובקות סוגרות על חלל ריק. על חלל ולא כלום. רק בזיכרון הלב נחזור אליך".

"היית הדבק שהחזיק את משפחתנו"

עורכי הדין פרץ וקניג (צילום: חדשות 2)
עורכי הדין פרץ וקניג | צילום: חדשות 2

אחיה של לי ז"ל, יניב, הוסיף: "אחותי הקטנה, איך מספידים פרח כמוך, שלא חוותה רבע חיים. איך מוצאים מילים לתאר מציאות שאינה נתפסת. לי שלי, היית הדבק שהחזיק את משפחתנו. בכל פעם שדיברנו היה לך סיפור שרק לך יכל לקרות ותמיד צחקנו".

"אני זוכר את שיחת הטלפון האחרונה, בחמישי בערב התקשרתי לשאול לשלומך והיית באוטובוס בדרך לתל אביב. אמרתי, 'מזל שזה אוטובוס', כי תמיד ברכב היית מגיעה למקומות שכוחי אל. אבל עכשיו אנחנו פה אבודים ומחפשים דבר להיאחז בו. תנחי אותנו ותראי לנו את הדרך באפילה הנוראה. אני כל כך גאה בך, זכית במלגה רפואה ללימודי רפואה וכל עתידך היה פרוס לפנייך. הנחמה היחידה שלי היא שהיית מאושרת. למרות גילך הצעיר הצלחת להשיג מטרה נכספת שאנשים מחפשים כל חייהם ולא מוצאים. נוחי על משכבך בשלום אחותי".

"פגע וברח" בתל אביב - סיקור מיוחד:

עצומה לצרפת: "הסגירו את הדורסים"

לי זיתוני ז"ל הובאה למנוחות: "חסרי לב במכונת הרג דרסו אותך"

ההורים והחברים: "זרקו אותה כמו שקית זבל על הכביש"

בן הזוג של לי: לא אנוח עד שהדורס שייתפס

חיים שנגדעו: התמונות האחרונות של לי זיתוני

הרכב הדורס צולם אחרי התאונה; הנהג וחברו אותרו בפריז

צפו: הרכב הפוגע צולם אחרי התאונה