החשודה בבית המשפט, ריקי עובדיה (צילום: חדשות 2)
החשודה במעשים, אתמול | צילום: חדשות 2

"אנו מאמינים שיש עוד ילדים שהיו איתה ומסתירים את זה ועליהם ללכת להיבדק ולדווח" - כך אומרים היום (ו') בוועד ההורים בקריית גת, שקיבלו מאז התפוצצות פרשת האישה והקטינים אינספור פניות מהורים מודאגים באשר לילדיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול נערכה ישיבה בעיריית קריית גת בשיתוף עם גורמי רווחה, חינוך ובריאות, שלאחריה הוחלט לשלב כוחות ולקיים עוד הסברה ובדיקות בבתי הספר. יו"ר ועד ההורים בעיר יואל אברהמי אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי יש להגביר את המודעות לחינוך מיני בבית הספר לאור הפרשה החמורה. "חלק מהנערים לא השתמשו באמצעי מניעה, ואם היו יותר שיעורים בנושא ייתכן שכל זה היה נמנע", הוא אמר - וביקש להעביר מסר לילדים שהם יכולים להיבדק באופן דיסקרטי.

לטענתו, למרות שהחשודה הייתה מוכרת בקרב הילדים והצעירים בעיר, קשר השתיקה שנוצר לא איפשר למבוגרים להיחשף לתופעה המטרידה. "הם העבירו את זה מפה לאוזן בדיסקרטיות, אלה ילדים בגיל ההתבגרות ויש להם הורמונים משתוללים והם רצו להתנסות, אבל זה יכול לקרות בכל עיר, לא רק אצלנו", הדגיש אברהמי. הוא הביע תקווה, כמו הורים רבים ברחבי העיר, שיימצא שהאישה אינה נושאת את נגיף ה-HIV, חשש שמטריד הורים רבים בימים שחלפו מאז התפוצצות הפרשה.

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, טענה מנגד כי מדובר בפרשה מזעזעת המעידה על כשל רב מערכתי בטיפול בתופעה: "אשה הלוקה כנראה בנפשה ומוכרת לרשויות הרווחה ועשרות, מאות ואולי אלפי נערים. כולם כאן קורבנות של הזנחה וחוסר טיפול של הרשויות בעיר", הדגישה.

לדבריה, במקרים רבים אין למורים עצמם את הידע והכלים שיאפשרו להם לדון עם התלמידים בנושא ולסייע להם. "אנו קוראות לשר החינוך שי פירון, לחייב כל תלמיד בישראל לעבור סדנא של מרכזי הסיוע במטרה להעלות מודעות ולצמצם את ממדי הפגיעה", הדגישה סוליציאנו.

עשרות סרטונים הועברו ברשת

את קשר השתיקה שנוצר בבית הספר קשה היה להבין, עשרות סרטונים שהועברו בין הילדים ותיעדו את התופעה החמורה - אישה בת 40 מקיימת יחסי מין עם ילדים. "כל אחד היה איתה יותר מחמש-שש פעמים", סיפר נ', בן 14 שניהל קשר עם האישה. "פחדנו, אבל אתה רואה את כולם הולכים אז אין לך ברירה".

קשר השתיקה הזה נמשך לאורך שנים בין בני הנוער בעיר. מחקירת המשטרה עולה שהאישה קיימה יחסי מין בהסכמה וללא תשלום עם הילדים. מיד לאחר פרסום הפרשה בחדשות 2, הגישו עשרות הורים ונערים הגישו תלונה במשטרה על מעשה סדום ועבירות מין.

כבר לפני שבועיים נחשף אחד המורים בעיר לאחד הסרטונים ששיתפו הנערים, והעביר אותו לגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך. הורים רבים זועמים על כך שלא עודכנו בפרטי הפרשה. "היועצת מסתובבת כבר שבועיים מכיתה לכיתה ומסבירה מה זה HIV, ושצריכים ללכת להיבדק", סיפרה אחת האימהות בבית הספר.

האישה, המוכרת לרשויות הרווחה נעצרה שלשלום על ידי שוטרי מרחב לכיש, שם הוקם צוות חקירה מיוחד לפרשה הרגישה. בחקירתה היא הודתה שקיימה יחסי מין עם כשבעה נערים בכל יום, לרוב בדירתה בעיר. במשטרה ממתינים לתוצאות הבדיקה הרפואית של החשודה, אז יתברר אם היא נושאת את נגיף ה-HIV.