שיחה חשודה? נתקו וחייגו למשטרה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

רשלנות פושעת? פעוט בן שנה וחצי נמצא הבוקר (שישי) כשהוא נעול בתוך רכב ברחוב יוחנן בן זכאי בעיר אלעד. הוא חולץ לאחר שעובר אורח שהבחין בו הזעיק למקום את שוטרי תחנת ראש העין שניפצו את שמשת הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש סמוך לשעה 09:00, אז מצאו השוטרים את הפעוט כשהוא חגור בתוך כלי הרכב, מזיע ופניו סמוקות מחום. לאחר שחולץ, כחולי המדים פתחו בסריקות אחר הוריו של הפעוט, שלא נמצאו. זמן קצר לאחר מכן הגיע אביו של הפעוט לתחנת המשטרה. נסיבות המקרה נחקרות.

זמן קצר לאחר מכן, חולצו בנהריה שני פעוטות מרכב נעול. כבאים שהוזעקו למקום ניפצו את שמשות המכונית והוציאו מתוכה את הילדים, שחשו בטוב. מבדיקה ראשונית עלה כי הרכב ננעל כשהפעוטות בתוכו בשל תקלה.

בחודש מאי השנה מת תינוק כבן שנה וחצי לאחר שנשכח ברכב ביישוב בית חגי. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו.

"כשהגענו למקום ראינו על הכביש אזרחים מבצעים בפעוט פעולות החייאה בסיוע כוח רפואה צבאי שהזדמן למקום", סיפרו אנשי מד"א זכי יהב ומוטי אונגר. "האזרחים סיפרו לנו שהבחינו בפעוט כשהוא מחוסר הכרה ברכב וחילצו אותו. המשכנו בפעולות החייאה מתקדמות אך לאחר מספר דקות נאלצנו לקבוע את מותו".