תומר שרפי, בן 36 מתל אביב, היה אמור לחגוג הערב את חגיגת בת המצווה של בתו. אלא שבמקום חגיגה, הוא מאושפז בבית החולים "איכילוב" לאחר שהוכה כשהגיע שלשום לאסוף את שמלת בת המצווה של הבת. במשפחתו זועמים על המשטרה, שלטענתם לא מנהלת חקירה בנושא.

גם אתם נתקלתם באטימות משטרתית? ספרו לנו בחדשות 2 בפייסבוק  

מטענותיהם של בני המשפחה עולה כי הבת ככל הנראה הפריעה לאחד המוכרים בחנות בעבודתו בזמן המדידות והוא איים עליה: "תקבלי ברכייה". הבת הנסערת יצאה וסיפרה על כך לאביה שחיכה בחוץ. הוא נכנס לחנות כדי לברר מה קרה, ואז ככל הנראה הותקף באלימות על ידי שני המוכרים.

"פתאום ראינו שהם מרביצים לו כשהוא מחוסר הכרה"

"ביום שלישי בבוקר הגענו לחנות על מנת לאסוף את השמלה לבת מצווה", סיפרה רעייתו של תומר, פזית שרפי, בראיון לערוץ החדשות. "אחד המוכרים התייחס בזלזול ובעצבים לבת שלי, הוא אמר לה "אני אתן לך ברכייה". היא הייתה מאד מבוהלת. תומר פנה למוכרים לשאול מה קרה, והפנו אותו לעובד שנמצא מאחורי החנות. הוא הלך לתומו לשם, וכשהגענו לשם ראינו שהם מרביצים ובועטים בו כשהוא מחוסר הכרה. אם לא היינו ניגשים לשם זה היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע".

"אחר כך הם נשארו בחנות, ואז בעל החנות יצא מהר ונעל את השירותים, איפה שקרה האירוע, וחזר ללקוחות שלו כאילו כלום לא קרה וכאילו תומר לא יושב שם ומדמם", סיפרה פזית. "התקשרנו להזעיק טיפול רפואי. כשהוא התחיל להתעורר, הוא שאל 'מה קרה, אני לא זוכר כלום'. אף אחד לא בא לריב. כרגע תומר עם שברים בלסתות אחרי ניתוח ארוך, עם השתלת פלטינות. כרגע הוא לא יכול לאכול כי הלסתות נעולות".

הזמנה לבצ מצווה של אופיר שרפי
ההזמנה לבת מצווה - שבוטלה | צילום: חדשות 2

"הבת שלנו בחרדות ומרגישה אשמה בכל האירוע. כרגע היא בבית, וגם היא תצטרך טיפולים נפשיים, זה לא הכי נעים לראות את אבא שלך מדמם מחוסר הכרה. הבת מצווה כמובן בוטלה. פשוט פרא אדם מי שעשה את זה, בעלי הוא אבא ל-4 ילדים, הוא עובד עם אנשים כל הזמן וכולם רק משבחים אותו. הוא רק רצה לברר מה קרה ולמה מדברים ככה לבת שלו. היא בסך הכל ילדה".

רעייתו של תומר הוסיפה עוד כי "בזמן שנסעתי עם בעלי למיון, חמותי פנתה למשטרה וניסתה להגיש תלונה. אבל שם לא התייחסו אליה בכלל, רק הבוקר הגיע חוקר לבית החולים כדי לחקור את האירוע הזה. רק היום המשטרה הגיעה לקחת עדות. אנחנו יושבים כל החג בבית החולים, והתוקפים יושבים בבית. הילדים שלי צריכים להיות בלי ההורים שלהם בחג. המשטרה הייתה צריכה לעשות הרבה יותר, לפחות לעצור אותם, להראות שמנסים לעשות משהו, אבל זה היה זלזול אחד גדול. השוטר אפילו לא סרק את המקום שבו זה קרה כדי לראות מה יש שם".

"גרירת הרגליים תגרום לסגירת התיק"

עורכת הדין ורד כהן, המייצגת את המשפחה, הסבירה כי החשד הוא שבשירותים היו סמים, בהם לכאורה השתמשו גם שני העובדים. "תקפו אותו באופן חמור ביותר עד שהתעלף, הוא לא זוכר כלום", סיפרה עורכת הדין.

במשטרה, טוענת עו"ד כהן, לא פתחו בחקירה משום שהם דרשו שהקורבן יגיע בעצמו להגיש תלונה נגד התוקפים. אבל הקורבן, כאמור, מאושפז בבית החולים, ולדברי המשפחה אפילו אינו יכול לדבר מפני שלסתו שבורה. לדבריהם, אמו של שרפי ניסתה להגיש בשמו תלונה - אך במשטרה לא אפשרו לה לעשות כן. רק הבוקר הגיע חוקר לבית החולים כדי לגבות עדות מבני המשפחה.

"המשטרה יכולה לקחת עדויות ולעצור את החשודים לפני תיאום העדויות", אמרה עו"ד כהן. "המשטרה לא ביצעה חקירה. גרירת הרגליים הזו תעזור לסגור את התיק מחשד לחוסר ראיות". אחותו של שרפי סיכמה: "תומר הוא אדם נורמטיבי, עובד עם צה"ל, אדם מנומס. המשפחה בטראומה. הילדה לא מתקשרת, אמה בוכה".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "האירוע נמצא בחקירת משטרת מרחב איילון".