יועמדו לדין? וינר ובניהו (צילום: Moshe Shai/Yossi Zamir/Flash 90)
בניהו ווינר | צילום: Moshe Shai/Yossi Zamir/Flash 90

לאחר שאתמול שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים בתנאים מגבילים, דובר צה"ל לשעבר תא"ל (במיל') אבי בניהו וראש לשכת הרמטכ"ל לשעבר אל"מ (במיל') ארז וינר נחקרו היום (ו') שוב בנוגע לחשדות נגדם בפרשת הרפז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך חקירתם, מנסיםהחוקרים לדלות מהשניים פרטים לגבי שיבוש הליכי החקירה והנסיונות לכאורה לפגיעה תדמיתית במי שהיה שר הביטחון, אהוד ברק. השניים ממשיכים להכחיש את החשדות המיוחסים להם.

אמש, עם שחרורו, סירב בניהו לשוחח עם כלי התקשורת הרבים שהמתינו לו במקום ומיהר להמשיך לביתו. פרקליטו, עו"ד ציון אמיר, הסביר כי חלק מהתנאים המגבילים החלים על בניהו הם איסור להתראיין או למסור הצהרה בימים הקרובים. על וינר ובניהו נאסר לשוחח זה עם זה ועם חשודים נוספים בפרשה. בימים הקרובים צפויה המשטרה לזמן שוב את שניהם לחקירות נוספות.

"עבודת המשטרה מובנת לנו ואבי בניהו שמח מאוד על פתיחת החקירה הזו", אמר עו"ד אמיר. "אבי בניהו לא מתכוון להסתתר מפני אף שאלה. הוא משתף פעולה באופן מלא, משיב לשאלות ככל שהוא נדרש ומספק הסברים לכל עניין ועניין. בניהו לא שיבש שום חקירה, שהייתה או לא הייתה. הוא נקלע לקו האש בין לשכת שר הביטחון ולשכת הרמטכ"ל ואני חושב שהמעצר הזה הוא חלק מאיזו שריטה שחטף שלא בצדק".

במהלך חקירתם אתמול התרשמו חוקרי המשטרה כי בחלק מהשאלות לא היו וינר והרפז דוברי אמת, וכי במקרים אחרים ענו אמת חלקית. לפיכך זימנו היום לעדות כמה מזכירות ששירתו בשעתו בלשכת הרמטכ"ל דאז אשכנזי, וכמה בעלי תפקידים אחרים בדרגות זוטרות, ששירתו במחיצתם של וינר ובניהו. במשטרה מבקשים על ידי כך לאמת או להפריך את התשובות שמסרו השניים בחקירתם.

המשטרה צפויה להמשיך ולחקור את בניהו, וינר והרפז עד אמצע השבוע הבא ורק לאחר מכן יזומנו עדים אחרים.