אלימות קשה של שוטרים נגד חשוד: הסנגוריה הציבורית חשפה היום צילומי מצלמות אבטחה בחנות בדרום תל אביב, בהם נראים שוטרים כשהם מכים קשות ומחשמלים באקדח טייזר אדם שנחשד בהתפרעות.

החשוד, כך עולה מדברי נציגת הסנגוריה הציבורית, הוא נרקומן ולוקה בנפשו. האירוע האלים, שאירע לפני כחודש וחצי, החל כשהוא התפרע בקיוסק בדרום תל אביב ולפי החשד התיז ממטף כיבוי. כשהבחין בניידת שעברה באזור, החל להימלט - ואז החלה גם מסכת האלימות.

מנסים להשתלט על החשוד באקדח מחשמל
מנסים להשתלט על החשוד באקדח מחשמל | צילום: חדשות 2

מחשמלים את החשוד

בסרטון מצלמת האבטחה שהוצג היום, משתי מצלמות שונות, ניתן לראות את האיש נכנס בריצה לחנות. שלושה שוטרים שנכנסים אחריו משתלטים עליו במהירות, מחשמלים אותו פעם אחר פעם ובועטים בראשו ובגופו נמרצות, גם כשהוא משותק בגלל אקדם ההלם.

גם בדרך לחנות, בזמן המרדף, על פי נציגת הסנגוריה - השוטרים חישמלו אותו באקדח טייזר והתיזו על פניו גז פלפל. התקיפה כולה נמשכה כ-3 דקות.

למרבה ההפתעה, מי שהמשטרה האשימה בפרשה הזו הוא האיש עצמו - שמואשם בתקיפת עובדת ובנזק לרכוש בחנות. בסרטונים שנחשפו היום ניתן לראות שה"תקיפה" היא רק היתקלות בעובדת בזמן מנוסתו של החשוד לתוך החנות וה"נזק" - הוא סטנד המשקפיים שנפל.

"לא ייתכן שהסרטון הזה היה בידי המשטרה והסניגוריה היא זו שהסבה את תשומת לב בית המשפט", אמרה עו"ד תרצה קיש, סגנית בכירה בסנגוריה הציבורית, מחוז תל אביב מרכז.

החשוד נאבק בשוטרים
החשוד נאבק בשוטרים | צילום: חדשות 2

בעל החנות: החשוד השתולל

ראובן מועלם, בעל חנות התכשיטים בה תועדה התקרית האלימה, שיחזר היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את שהתרחש. "הוא נכנס בסערה פנימה, הפך את מתקני התכשיטים ופחדתי שהוא יפגע בזכוכיות", אמר. "שוטר אחד נכנס מיד אחריו ונדמה היה שהוא מפחד ממנו לא פחות ממני. הוא אמר לי: 'יש לי אישה וילד בבית'. במקביל, המשיך החשוד השתולל ולא היה מוכן לצאת מהחנות. גם אקדח השוקר לא השפיע עליו בכלל".

"בינתיים הוא המשיך לגרום לעוד הרס במקום, עד שהגיע שוטר נוסף שידע קצת יותר מה לעשות, והצליח להשתלט עליו", סיפר מועלם. "תחשבו מה היה קורה אם הייתי לבד בחנות. אני בן 64 לא הייתי יכול להתמודד איתו. הוא היה מסומם ובקריז. לרגע אחד הוא לא הפסיק להשתולל, לא משנה מה עשו איתו".

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר בחשוד שנהג באלימות ובוונדליזם במספר אירועים קודם מעצרו. הוא נמלט מהשוטרים והתנגד למעצר. כנגד החשוד עומדים ותלויים מספר כתבי אישום בגין התפרעות, תקיפה הגורמת חבלה, נזק לרכוש והתנגדות למעצר. בתוך כך, כל חומר החקירה הועבר לבחינת מח"ש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק