בלבל אותם: בתום חקירה ממושכת במשרדי רשות המסים שחרר בית משפט השלום בירושלים בערבות את הזמר קובי פרץ, החשוד בהעלמת מס בהיקף של מיליוני שקלים.

מהבקשה למעצרו ושחרורו בערבות של פרץ עולה כי במהלך חיפושים בביתו, נשאל הזמר לגבי הימצאות כספת - אך ענה בשלילה. עם זאת, במסמכים שנתפסו בדירה התברר כי פרץ אינו דובר אמת וכי הוא מחזיק בכספת בבנק.

עם סיום החיפוש נלקח פרץ לחדר הכספות בבנק. החוקרים פרצו את הכספת על שמו ומצאו יותר מ-300 אלף דולר במזומן, כעשרת אלפים אירו במזומן ו-180 אלף שקל.

"מס הכנסה מחפש כוכבים"

ממצאי חקירת אמרגנו של הזמר, יוחאי יעיש, ושל צוות האמנים המלווים אותו, העלו כי בעוד פרץ דורש כ-45 אלף שקלים עבור הופעה בחתונה - הוא מדווח על הכנסה נטו של כאלפיים שקלים בלבד. מעצרו של יעיש הוארך בשלושה ימים נוספים.

פרץ ממשיך להכחיש את החשוד נגדו. לטענתו ולטענת עורך דינו הוא ניהל את ספריו כדין ודיווח על הכנסותיו בהתאם לדרישות. "הקהל בונה אותי ואוהב אותי והוא האינדקציה הכי טובה", הגיב הזמר. "חבל שיש אנשים מסוימים שרוצים להתפרסם על חשבון הגב שלי, כגון מס הכנסה שמחפש כוכב כזה או אחר".

שלוכים? שלופים?

לפני כשלושה חודשים עלה פרץ לכותרות בנסיבות ממש לא מחמיאות, לאחר פרסום קלטת מחגיגת בר מצווה אליה הוזמן בה הוא מכנה את החוגגים "שלוכים". בתגובה, החליטה משפחתו של הנער לתבוע את הזמר.

כיאה לכוכב במעמדו, כינס  קובי פרץ מסיבת עיתונאים בה החליט להגיב  לתביעה נגדו: "ככל הנראה מדובר בבעיית שמיעה, לא אמרתי שלוכים, אלא אמרתי 'שלופים'".לטענת הזמר זהו ביטוי שהשתרש אצלו ובקרב חבריו המתאר שמחה גדולה ונשים יפות. "אני מרוקאי, מרוקאי גאה, אבא שלי תמיד היה אומר לי שאני שלוך, אני יודע מה משמעות המילה ובטח שלא השתמשתי בה באותו אירוע".