ימים ספורים לאחר הפיצוץ בבניין המגורים בירושלים, שגבה את חייהם של בני משפחת טופאן, זוג הורים ובנם הפעוט, מעריכה המשטרה כי דליפת הגז והפיצוץ נגרמו בדירה אחרת. היום דוחים השכנים את טענת המשטרה מכל וכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הגיע למקום אברהם סיגלר, חברם הקרוב של בני משפחת שוורץ שעל פי הערכת המשטרה, הדליפה שאירעה בשטחה הביאה לפיצוץ העז. בשיחה עם חדשות 2 Online, הוא מספר שאב המשפחה מקס, טוען שלא היה לו כל קשר לאירוע. "הפיצוץ לא היה אצלנו", טען בפניו מקס והדגיש כי הוא מחזיק בביתו כיריים חשמליים בלבד.

"הוא סיפר שהוא התעורר לפני השעה 01:00 בלילה והלך לשירותים, הוא הדליק את האור, כיבה אותו וחזר לישון. דקות לאחר מכן נשמע הפיצוץ", סיפר סיגלר על האירועים כפי שחווה אותם חברו.

סיגלר מכיר את בני משפחת שוורץ קרוב לארבעים שנה, מאז עלו יחד לישראל והתיישבו בירושלים. "למרות שמקס בן 88, מדובר באדם שמדבר לעניין, אדם חזק בגופו וברוחו", סיפר. "הוא הכיר את ההרוגים, הם גרו בצמידות. הוא כואב, אבל בעיקר דואג לבתו שנפגעה ועדיין מאושפזת".

ההרוגים, אברהם, גילה ויוסף חיים טופאן (צילום: אלבום משפחתי)
בני משפחת טופאן ז"ל | צילום: אלבום משפחתי

היום: הטכנאי יגיע לזירת הפיצוץ

אתמול שוחרר טכנאי הגז לביתו בתנאים מגבילים וכבר היום הוא צפוי להגיע לבניין שבו אירע הפיצוץ - שם הוא ישחזר יחד עם חוקרי המשטרה וכיבוי האש את השתלשלות האירועים שקדמו למקרה.

אמש, עם שחרורו מתחנת מוריה, דבק הטכנאי בגרסתו, שלפיה פעל על פי התקנות. "אני מרגיש בסדר גמור, המצפון שלי נקי - פעלתי לפי הנהלים. אני משתתף בצער המשפחות. הלוואי והייתי מקבל את הקריאה לדירה שבה הייתה הדליפה. יכולתי גם אני להיפגע בעצמי, אבל הגעתי לדירה אחרת ועשיתי את הבדיקה כהלכה".

שחרורו התאפשר, לאחר ששופט בית המשפט המחוזי בירושלים רפי כרמל, החליט לקבל חלקית את הערעור שהגיש באמצעות סנגורו, ולאחר שהמשטרה ביצעה פעולות חקירה נוספות בעניינו. "קיבלנו מידע שפעולתו לא הייתה סבירה, לא כך היה צריך לנהוג עובד ברמתו", טען רפ"ק סימון אייזן, נציג המשטרה בדיון והדגיש כי קיים חשש משמעותי לשיבוש ההליכים. "אנחנו צריכים לבדוק את חברת הגז, לחקור את מנהליה ועובדיה,  את כל נושא הבטיחות וההדרכה שקיבל הטכנאי", הוסיף.