אחד המטענים שהכינו השוטרים
הפעם זה היה מעשה קונדס | צילום: משטרת ישראל

יש תלמידים שהחזרה לבית הספר ממש, אבל ממש, מבאסת אותם: תלמיד תיכון מהרצליה נתפס היום על חם כשהוא מטמין, לא פחות ולא יותר, מטען חבלה מאולתר.

בשעות הצהריים הבחינו תלמידים בתיכון בתלמיד בן 16 מחביא חפץ כלשהו בין השיחים. בדיקה קצרה של אחד התלמידים העלתה כי הנער הטמין חפץ שנראה חשוד במיוחד. עד מהרה, בזכות תושייתו של התלמיד, הגיעה האינפורמציה לחדר המורים, שם הזעיקו את המשטרה.

חבלן שהגיע למקום איתר שני צינורות פלסטיק קטנים שהכילו חומרי בעירה. הם פורקו ונוטרלו במקום. התלמיד הועבר להמשך חקירה בתחנת משטרת גלילות. במשטרה מעריכים כי הנער התכוון לבצע מעשה קונדס, ומדגישים כי למטען החבלה המאולתר לא הייתה יכולת לגרום לנזק בנפש.

מכות בתחילת הלימודים

אתמול נפתחה שנת הלימודים בעוד שתי תקריות מביכות שהעיבו לא מעט על החגיגה. במבשרת ציון תקפו שני צעירים מורה ושוטרים ובבית שמש נעלו העובדים את שערי בית הספר.

שני הצעירים שהגיעו לתיכון הראל ביישוב, באו למחות על כך שלא התקבלו ללימודים במקום. מחאתם תורגמה במהרה לאלימות, כשהכו את אחד המורים. צוות בית הספר הזעיק למקום במהירות ניידת
משטרה.

ואולם, גם השוטרים חטפו מנחת זרועם של השניים - וזכו גם הם למכות. השוטרים לא ויתרו, עצרו את השניים ולקחו אותם לחקירה. במשרד החינוך הדגישו אתמול כי התקרית לא פגעה בלימודים הסדירים בתיכון.

תקרית אלימה נוספת אירעה ביישוב ערוער שבנגב. כבר מספר ימים שישנם חילוקי דעות סביב מינוי של המנהל. אתמול בבוקר הגיעה קבוצת בריונים לבית הספר ביישוב והכו את המנהל החדש. המנהל לא נזקק לטיפול רפואי ויום הלימודים החל כסדרו.