"חיכיתי לרב עובדיה, רציתי לבקש ממנו כביכול ברכה ואז לשסף את גרונו עם המראה של התפילין" - כך, בקור רוח מצמרר, מספר האיש שנחשד כי תכנן לרצוח את מנהיגה הרוחני של ש"ס בכותל המערבי בתשעה באב על תכניתו.

בהקלטת השיחה עמו, שפורסמה באתר החרדי "כיכר השבת", אומר האדם שעל פי החשד לוקה בנפשו כי "הרבי מלך המשיח רוצה שנמחה על מה שהרב עובדיה פסק, שמותר להחזיר חלקים מארץ ישראל בשביל שלום עם הערבים".

בריאיון תיאר החשוד את היום בו תכנן לרצוח את הרב. "נסעתי לירושלים, הייתי במצב שהלכתי כדי להתנקש בחייו כי ידעתי שהוא בא לכותל המערבי. ואני המתנתי לו בכותל. קודם כל הייתי במאהל של גלעד שליט, נתתי מכתב מהרבי מלובביץ', שהרבי כותב לגלעד שהוא ישחרר אותו. ומשם נסעתי לכותל וחיכיתי לרב עובדיה יוסף שיבוא לעשות את הקינות ושמה להתנקש בחייו".

כפי שפורסם הבוקר, בעבר הואשם אותו החשוד גם בדריסת רב העיר צפת, ופצע אותו קשה. בחקירתו במשטרה טען כי "הרבי ציוה עליי לעשות זאת". לאחר האירוע, נשלח האיש למחלקה פסיכיאטרית סגורה, ולאחר מספר חודשים שוחרר.

תפילות תשעה באב בכותל. ארכיון (צילום: רויטרס)
תפילות תשעה באב בכותל. ארכיון | צילום: רויטרס

במהלך השהייה במוסד, הבחין החשוד במאושפז ערבי שקרע תמונה של הרבי מלובביץ', ובתגובה דקר אותו בשבר של מראה. בעקבות המעשה הוא נעצר וממתין למשפט באשמת ניסיון רצח. על כך אמר בריאיון המוקלט: "עם המראה הזאתי (של התפילין) בסוף השתמשתי מה ששיספתי לערבי בשער מנשה את הגרון".

השתייך בעבר לפלג המשיחי של חב"ד

החשוד, בן 50, השתייך בעברו לפלג המשיחי בחסידות חב"ד - קבוצה המאמינה שהרבי מלובביץ' עדיין חי. למרבה המזל, בתשעה באב חש הרב עובדיה יוסף ברע והחליט לבטל את הביקור בכותל, וכך אולי ניצלו חייו.

בחקירתו בתחנת משטרת ירושלים סיפר האיש על תכנית הרצח. "ידעתי שהרב עובדיה אמור להגיע לכותל באותו היום, תכננתי להגיע אליו כמי שמבקש ברכה, ואז לשסף את גרונו, אך בסוף הוא לא הגיע". לטענתו של החשוד, הסיבה שבגינה הוא מעוניין לרצוח את הרב עובדיה הינה כי "דיבר נגד הרבי מלובביץ' וביזה אותו".

בעקבות האיומים על חייו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, החליטו מקורבים לרב להציב גלאי מתכות בכניסה לביתו, ובקרב שרי ש"ס הזוכים לאבטחה מהמדינה, נקבע כי כל אחד מהם ילווה את הרב בדרכו לבית הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק