במהלך פעילות ממוקדת של יחידת המסתערבים של משמר הגבול בגבול ישראל-מצרים נגד רשת הברחת סמים לתחומי מדינת ישראל, סוכלה הברחת ענק של יותר מ-275 ק"ג חשיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעות הערב זיהה הכוח המסוערב שני חשודים כשהם מגיעים סמוך לגדר הגבול. בחזרתם לאחר ההברחה כרז הכוח למבריחים לעצור כשאלה החלו להימלט בנהיגה פרועה מהמקום תוך סיכון חיי הלוחמים שרדפו אחריהם. הכוח החל לבצע נוהל מעצר חשוד ופתח בירי לעבר גלגלי הרכב, ולאחר מרדף נטשו השניים את הרכב והחלו להימלט רגלית.

לאחר מרדף רגלי נלכד אחד החשודים ונעצר. בסריקות נדהמו הלוחמים לגלות כמות של יותר מ-275 ק"ג חשיש שהיה מיועד להיות משווק בישראל. מהמשטרה נמסר כי שווי הסם מוערך בשוק ביותר ממיליון שקלים. החשוד, תושב הפזורה בשנות העשרים לחייו, נעצר ונלקח להמשך טיפול במחוז דרום של המשטרה. זהות החשוד שנמלט ידועה והוא ייעצר בהמשך. מפקד משמר הגבול ניצב עמוס יעקב שיבח את הפעילות הנחושה והמקצועית של הלוחמים.

הסיגריות שהוברחו, הבוקר (צילום: שיטור ישראל)
הסיגריות שהוברחו, הבוקר | צילום: שיטור ישראל

במקביל, כוחות של השיטור הימי של מחוז תל אביב בשיתוף עם שיטור ימי חיפה עצרו לפנות בוקר שתי ספינות דייגים שהפליגו מקפריסין בישראל ועליהן כמות גדולה של סיגריות מוברחות. על הספינה היו שמונה חשודים, מתוכם שני ישראלים. הספינות נגררו למרינה בהרצליה להמשך בדיקה ותחקור החשודים.