פרובוקציה ישראלית בהר הבית: עשרות פעילי ימין נכנסו הבוקר (ב') למתחם הקדוש והחלו להתפלל, למרות האיסור על כך, ועל אף שגורמי המשטרה הנחו אותם טרם הכניסה למתחם ש"לא להפר את הסדר הציבורי". בתיעוד האירוע נראים פעילי הימים שרים ורוקדים על הר הבית, מניפים את דגל ישראל - ומפונים על ידי השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הם נכנסו בשתי קבוצות קטנות - חלקם פעילי ימין מוכרים, ואחרים צעירים מנוער הגבעות. אלא שמה שנראה בתחילה כבקשה תמימה לבקר במקום הקדוש, מתברר במהרה כצעד תגובה על מעצרו של הרב ישראל אריאל, שעוכב לחקירה לפני ארבעה ימים בעוון תפילה האסורה בפועל ליהודים על ההר.

ישנן מספר קבוצות מקדש כאלה שמטרתן היא שינוי הסטטוס קוו על הר הבית, שאוסר על יהודים להתפלל במקום הקדוש. אלא שבדיוק מהדבר הזה חוששים במשטרה - מפרובוקציה שעלולה לייצר תבערה במקום הנפיץ הזה.

למרות השמירה ההדוקה של כוחות המשטרה ואנשי הווקף סביבם, פעילי הימין החלו במבצע אותו כינו "קדש את ההר". "לצערנו במקום הכי קדוש לעם ישראל אסור לנו להתפלל, אסור להניף פה דגל ישראל, וזה דבר שאסור להסכים אליו אני חושב", אמר אחד הפעילים ומיד לאחר מכן החל בקריאת שמע ואמר "בקול גדול, נכריז ונאמר עול מלכות שמיים".

לאחר אמירת התפילה בקול הניפו פעילי הימין את דגל ישראל, והשתטחו מיד על הרצפה כשהם שרים מזמורי תפילה. השוטרים נזעקו, ותוך דקות ספורות פעילי הימין לוו החוצה ובסופו של דבר 13 מהם נעצרו.