בני משפחה של מרגלית צנעני התקשו לקבל היום את החלטת בית המשפט להשאירה במעצר. שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה את ערעורה של הזמרת, והחליט להשאירה מאחורי סורג ובריח שלושה ימים נוספים.

"התאכזבנו מהחלטת בית המשפט להאריך את מעצרה של מרגול", אומר האח יורם צנעני. "הרושם שלי הוא שהמשטרה חזקה מדי בסיפור הזה. אם זה נכון, כמו שהם טוענים ולכן האריכו את מעצרה בעשרה ימים, מרגלית היא ראש ארגון פשע לכל דבר ועניין".

אחיה של מרגול מספר כי תחושותיה הן קשות מאוד. "היא שומרת על ארשת פנים מסוימת, אבל זה לא נעים, קשה מאוד. איך אדם יכול להיראות אחרי כל-כך הרבה ימים במעצר, ועוד פעם ראשונה? מרוסק ופגוע".

צננעני האח משכונע שהסיפור יסתיים בלא כלום. "אין לה שום קשר לעולם התחתון", הוא מדגיש. "היא שרה כבר שנים לציבור מסוים, ז'אנר מסוים שמקשיב לה, ומן הסתם זה לא הציבור של מתי כספי, שלמה ארצי או שלום חנוך. אז בקהל הזה יש בין היתר אנשים מכל מיני עולמות".

צנעני מספר שמרגול מכירה אנשים רבים, מתוקף היותה זמרת מוכרת בעשורים האחרונים. "היא שרה 40 שנה ומכירה את כל העולם ואשתו. היא מכירה את שמעון פרס, נתניהו וגם את אלפרון ואחרים. מה זה משנה? היא באה לבצע את העבודה שלה".

צנעני סיכם: "הרושם שלי הוא, שהמשטרה טיפסה על עץ ענק, ותהיה לה בעיה קשה לרדת מהעץ הזה. למשטרה יש תיק חסוי, עם פילים, קרנפים וחייזרים, ואני מחכה לדעת מה יש בחומר החסוי הזה".

המגיש ירון אילן נעצר לחקירה

במקביל, איש הטלוויזיה הוותיק ירון אילן נחקר היום במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, ככל הנראה בהקשר לפרשת מרגלית צנעני. אילן מגיש כבר שנים ארוכות תכניות טלוויזיה העוסקות בזמר המזרחי - ובימים אלו הוא מנחה שם את התכנית "כתר המזרח".

עורך דינו של אילן, אלי כץ, מסר הערב לחדשות 2 באינטרנט כי "בניגוד לכל מינהל תקין, לא נמסר לי דבר על החקירה. מבירור שערכתי - אין בהכרח קשר בין חקירתו לבין פרשת צנעני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק