גיא יעקב. גם האמא חשודה (צילום: חדשות 2)
גיא יעקב. גם האמא חשודה | צילום: חדשות 2

דרמה בבית משפט השלום ברמלה: פנינה יעקב, אמו של גיא יעקב - לשעבר מתמודד "מאסטר שף" החשוד ברצח המאבטח במהלך שוד סניף הבנק בבאר-יעקב, הגיעה היום ללוות את בנה לדיון.

היא עוד הספיקה להתראיין לחדשות 2, ואמרה: "בני חף מפשע, תופרים לו תיק, הרוצח מסתובב חופשי בעוד שבני מאחורי סורג ובריח. אני מצטערת בשביל המשפחה, אבל הבן של חף בפשע".

אלא שאז, אל מול עדשות המצלמה, ניגשו אליה חוקרי ימ"ר מרכז בראשות רב-פקד ענת קצב, ועיכבו אותה לחקירה - זאת בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל אמש במשטרה, וקושר אותה עצמה לחשדות נגד בנה. יעקב האם נראית שואלת את השוטרים: "למה אתם עוצרים אותי?", אולם החוקרים סירבו להשיב על שאלותיה - והיא הועברה לחקירה במטה הימ"ר ברמלה.

בדיון שנערך היום בבית המשפט הוארך מעצרו של גיא יעקב בארבעה ימים בחשד לרצח ולשוד המזוין בבאר יעקב. במקביל, הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו שבעה מקרי שוד אחרים מלבד האירוע הקטלני בשפלה - שבגינו, בהתאם להתפתחויות, יוגש כתב אישום נפרד.

יעקב עצמו ממשיך להכחיש את המיוחס לו וטוען לחפותו, אולם בידי ימ"ר מרכז בפיקודו של נצ"מ יגאל בן-שלום מצטבר מידע נוסף הקושר אותו לאירוע. במהלך הדיון היום אף הביא נציג המשטרה תמונות ממצלמות האבטחה של סניף הבנק בבאר יעקב, שבו - לטענת המשטרה - נראה החשוד בבירור. עורכי דינו, משה סוחמי וטל ליטן, ביקשו לבחון את התמונות - אך נענו לפי שעה בדחייה על ידי בית המשפט, זאת מחשש לשיבוש הליכי חקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק