"חיסול חשבונות" בגלל הערה בכביש: מוחמד אבו דיה, צעיר בן 24 תושב לוד נרצח הלילה ביריות ברחוב סוקולוב בלוד, שעה שישב במסעדה. ההערכה היא כי אבו דיה נרצח בעקבות סכסוך שהתפתח בינו לבין החשוד ברצח לפני כשבועיים בעיר. בשלב זה מנהלת המשטרה מצוד אחר החשוד.

האירוע התרחש בסמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר. אבו דיה ישב במסעדה הממוקמת בסמוך לתחנה המרכזית בעיר. בשלב זה עדיין לא ברורות נסיבות הרצח במדויק, אם כי בשלב מסוים נכנס למסעדה אדם חמוש וירה לעבר פלג גופו העליון של אבו דיה. לאחר מכן - נכנס לרכבו ונמלט מהמקום.

מאמצי הסולחה כשלו

זירת הרצח, בלוד
זירת הרצח בלוד, הלילה | צילום: חדשות 2

אבו דיה נפצע אנוש והועבר לבית החולים "אסף הרופא". זמן קצר לאחר הגעתו - מת מפצעיו. במשטרה מעריכים כי סכסוך על הכביש בין אבו דיה לחשוד ברצח, שהתרחש לפני כשבועיים, הוא המניע לרצח, אך עם זאת בשלב זה עדיין לא דווח על עצורים בפרשה.

השניים, על פי עדויות מזירת האירוע, השלימו לאחר הסכסוך, אך בימים האחרונים מאמצי ה"סולחה" ביניהם לא עלו בטוב, מה שככל הנראה גרם להירצחו של אבו דיה. במשטרה, עם זאת, עדיין לא פוסלים גם את האפשרות כי מדובר ברצח שבוצע על רקע סכסוך בין עבריינים, בשל עברו הפלילי של אבו דיה. בתום חקירה קצרה, הוחלט להעביר את המשכה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז.