אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
3 חשודים בניסיון הצתת רכב ראש המועצה, אר | צילום: חדשות 2

לאחר שבשבוע שעבר הוצת גן ילדים בבאר יעקב, הוצת הלילה (א') רכבו של ראש המועצה המקומית ניסים גוזלן. המשטרה עצרה שלושה חשודים במעורבות במעשה. שר הפנים גדעון סער גינה בחריפות את האירוע ושוחח על כך עם השר לביטחון פני יצחק אהרונוביץ'. "יש לטפל ביד ברזל במקרים של אלימות נגד נבחרי ציבור", אמר סער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, השלושה השליכו בקבוק תבערה לעבר המכונית. לא היו נפגעים, אך נזק קל נגרם לרכבו של גוזלן. החשודים הועברו לחקירה ובהמשך היום צפויה המשטרה להביאם לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט.

הצתת רכבו של ראש מועצה, מגיעה על רקע שריפות שפרצו לאחרונה בשני גני ילדים בבאר יעקב - בתוך 10 ימים, שבאחת מהן הכיוון המרכזי הוא הצתה מכוונת. בשבוע שעבר, עלה באש מבנה ארעי ששימש גן ילדים במתחם של שישה גנים. מכבי האש ומשטרת ישראל הודיעו כי אותרה פריצה בגן, והתגלו שני מוקדי הצתה בזדון.

הגן שעלה באש לפני 10 ימים (צילום: חדשות 2)
הגן שעלה באש לפני 10 ימים | צילום: חדשות 2

החקירה מתנהלת בתחנת רמלה של המשטרה בפיקודו של סגן ניצב שלומי שגיא, בשיתוף כיבוי אש איילון. ממשטרת מרחב שפלה נמסר כי "קיים חשד להצתה. חקירת האירוע נמשכת טרם נעצרו חשודים".

"לא נתנו לנו להיכנס לגן השרוף, אבל העברנו בטלפונים תמונות שלו", סיפרה עדי ברק-סובול, אם לילד בגן. "כשראיתי את הגן ומצבו - סמרו שערותיי, הזדעזעזתי. המחשבה שזה היה יכול להתלקח עם הילדים בפנים לא מניחה לי לרגע".