חשד להלבנת הון בהיקף חסר תקדים: המשטרה הודיעה כי עצרה 44 ישראלים בחשד שביצעו עבירות שעיקרן הלבנת כספים בהיקף של מיליארד דולר. על פי הודעת המשטרה, החשודים נעצרו בתום חקירה מאומצת שכללה עשרות שוטרים שפשטו על בתיהם בערים חולון, בת-ים וראשון לציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעצרם של החשודים במעורבות בפרשה התאפשר בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי צוות המשימה המיוחד של ימ"ר תל אביב, אודות החשד שארגוני פשיעה הפועלים באזור המרכז מניבים רווחי עתק מכספים שהושגו בהימורים לא חוקיים.

בתום חקירה סמויה שהתנהלה בנושא, כשעיקר פעולותיה היו מעקבים אחרי תנועות הכספים ואחר החשודים - נחשף אתר הימורים הנקרא "דונבט", שממנו, כך על פי החשד, שלשלו החשודים את הסכום הרב לכיסם. לאחר מכן, כך עולה מפרטי החקירה, הלבינו החשודים את ההון הרב שצברו בדרכים שונות.

במשטרה מעריכים כי האתר הכניס למפעיליו בשנתיים וחצי האחרונות סכום של למעלה ממיליארד דולר. פרטי חקירה נוספים מעלים את ההערכות כי האתר, שקיים כחמש שנים - הצליח להכניס לכיסם של העומדים מאחוריו בין שש לשבע מיליארד דולר. "אין ספק כי החקירה עשויה לפגוע בערוץ מימון חשוב של בכירי העבריינים בארץ", מסר גורם המעורה בפרטי החקירה. "חילוט הכספים עשוי להניב לקופת המדינה עשרות מיליוני שקלים", הוסיף.