יוסף ברקן (ארכיון) (צילום: צילום – ברק קוחוס (BIZTV))
יועמד לדין? המדביר החשוד | צילום: צילום – ברק קוחוס (BIZTV)

המשטרה העבירה בימים האחרונים לידי הפרקליטות את תיק החקירה נגד יוסי ברקן, מי שעל פי החשד גרם ברשלונות לאסון ההרעלה בירושלים, שגבה את חייהן של שתי בנות משפחת גרוס בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים במשטרה מסרו כי נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד המדביר באשמת גרימת מוות ברשלנות.

לפני כשבוע וחצי התיר בית משפט השלום בירושלים לפרסם את זהותו של המדביר, שנעצר שנית לאחר שנחשף בחדשות 2 Online כי המשיך לקבל הצעות עבודה בהדברה, על אף איסור גורף שהטיל עליו בית המשפט.

לבקשת המשטרה שלח בית המשפט את ברקן למעצר בית למשך 30 יום. ברקן שוחרר בעקבות בסך עשרת אלפים שקלים ונאסר עליו לעסוק בהדברה באופן חד משמעי, לרבות כל סוגי העבודה בתחום.

"אין מילים לתאר את הכאב של יוסי ושל כולם על הטרגדיה הנוראית, חרב עליו עולמו", אמד פרקליטו של ברקן, עו"ד משה שיפמן. "מדובר באיש מיוחד מאוד והמחויבות שלו ללקוחות שהוא מטפל בהם במשך שנים גרמה לו לפרש קצת אחרת את ההגדרה של הדברה. על פי החשד, הוא שם בשני מוסדות מלכודות עכברושים. לא מדובר בשום חומר כימי או חומר הדברה".

נזכיר כי לפני כשלושה שבועות ניתנה למדביר הוראה חדה וברורה: מדובר באדם חופשי לכל דבר, מלבד מגבלה אחת חד משמעית - אסור לו להדביר. בעקבות ההקלטה מסר סנגורו של המדביר עו"ד משה שיפמן, כי לא הייתה בכוונת מרשו לקבל את העבודה, והוא "רק" תיווך עבור מדביר אחר, כדי לא לאבד לקוחות. לטענתו, המדביר כלל אינו יכול לעבוד מאחר והציוד שלו מאוחסן ונעול.