תומר שרפי, האב שהוכה ונפצע קשות כשהגיע לקנות שמלה לבת המצווה של בתו בחנות בגדים בבת ים, עדיין מתקשה להתאשש מהאירוע הקשה שעבר, אבל במשטרה כבר נערכים לקראת כתב אישום נגד שני החשודים בתקיפתו.

שני החשודים, עובדים בחנות הבגדים בבת ים, נעצרו ביום חמישי האחרון ונחקרו במשך סוף השבוע, ואתמול שוחררו למעצר בית. בנוסף הם קיבלו צו הרחקה למשך 60 יום מתומר שרפי ומשפחתו, וכן צו הרחקה למשך שבועיים ממקום עבודתם.

במשטרה אומרים היום כי התיק נגד החשודים בתקיפה נמצא כעת בהשלמות חקירה לצורך העברת החומר לפרקליטות, למען זו תגיש כתב אישום נגד החשודים. במסגרת השלמות החקירה, הוזמנה גם אשתו של תומר שרפי, פזית, לתחנת המשטרה, לצורך עימות עם החשודים בתקיפה האלימה של בעלה.

"הילדה בטראומה, היא ראתה את כל הדברים"

כשהוא חבול, מתקשה לדבר, ובעיקר המום, סיפר בשבוע שעבר תומר שרפי לחדשות 2 באינטרנט על התקיפה האכזרית שחווה בחנות בגדים ואיך במקום לחגוג את בת המצווה של בתו - הוא מאושפז בבית החולים. שרפי, תושב תל אביב בן 36, הוכה כשהגיע לאסוף את שמלת בת המצווה לילדה הנרגשת.

תומר שרפי, לאחר התקיפה (צילום: חדשות 2)
האב שהוכה בבית החולים | צילום: חדשות 2

"כל הגוף שלי כואב", העיד שרפי ממיטתו ב"איכילוב" וציין כי הוא אינו זוכר את האירוע עצמו, "אני רק זוכר שהגעתי לבית החולים ונכנסתי לחדר המיון". אך בעוד הפצעים יגלידו והחבלות ייעלמו, מתקשה האב להבין כיצד הוא ובני משפחתו יתמודדו עם האירוע הקשה - במיוחד בתו הקטנה. "הילדה בטראומה, היא ראתה את כל הדברים", הוא מדגיש, "איך נעבור את הימים הללו? אין אנושיות בארץ".

מטענותיהם של בני המשפחה עולה כי הבת ככל הנראה הפריעה לאחד המוכרים בחנות בעבודתו בזמן המדידות והוא איים עליה: "תקבלי ברכייה". הבת הנסערת יצאה וסיפרה על כך לאביה שחיכה בחוץ. הוא נכנס לחנות כדי לברר מה קרה, ואז ככל הנראה הותקף באלימות על ידי שני המוכרים.

"פתאום ראינו שהם מרביצים לו כשהוא מחוסר הכרה"

עו"ד ורד כהן (צילום: חדשות 2)
עו"ד ורד כהן | צילום: חדשות 2

"ביום שלישי בבוקר הגענו לחנות על מנת לאסוף את השמלה לבת מצווה", סיפרה רעייתו של תומר, פזית שרפי, בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "אחד המוכרים התייחס בזלזול ובעצבים לבת שלי, הוא אמר לה "אני אתן לך ברכייה". היא הייתה מאד מבוהלת. תומר פנה למוכרים לשאול מה קרה, והפנו אותו לעובד שנמצא מאחורי החנות. הוא הלך לתומו לשם, וכשהגענו לשם ראינו שהם מרביצים ובועטים בו כשהוא מחוסר הכרה. אם לא היינו ניגשים לשם זה היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע".

"אחר כך הם נשארו בחנות, ואז בעל החנות יצא מהר ונעל את השירותים, איפה שקרה האירוע, וחזר ללקוחות שלו כאילו כלום לא קרה וכאילו תומר לא יושב שם ומדמם", סיפרה פזית. "התקשרנו להזעיק טיפול רפואי. כשהוא התחיל להתעורר, הוא שאל 'מה קרה, אני לא זוכר כלום'. אף אחד לא בא לריב. כרגע תומר עם שברים בלסתות אחרי ניתוח ארוך, עם השתלת פלטינות. כרגע הוא לא יכול לאכול כי הלסתות נעולות".

"הבת שלנו בחרדות ומרגישה אשמה בכל האירוע. כרגע היא בבית, וגם היא תצטרך טיפולים נפשיים, זה לא הכי נעים לראות את אבא שלך מדמם מחוסר הכרה. הבת מצווה כמובן בוטלה. פשוט פרא אדם מי שעשה את זה, בעלי הוא אבא ל-4 ילדים, הוא עובד עם אנשים כל הזמן וכולם רק משבחים אותו. הוא רק רצה לברר מה קרה ולמה מדברים ככה לבת שלו. היא בסך הכל ילדה".

"גרירת הרגליים תגרום לסגירת התיק"

עו"ד רענן בר-און (צילום: חדשות 2)
עו"ד רענן בר-און | צילום: חדשות 2

עורכת הדין ורד כהן, המייצגת את המשפחה, הסבירה כי החשד הוא שבשירותים היו סמים, בהם לכאורה השתמשו גם שני העובדים. "תקפו אותו באופן חמור ביותר עד שהתעלף, הוא לא זוכר כלום", סיפרה עורכת הדין.

במשטרה, טוענת עו"ד כהן, לא פתחו בחקירה בתחילה משום שהם דרשו שהקורבן יגיע בעצמו להגיש תלונה נגד התוקפים. אבל הקורבן, כאמור, מאושפז בבית החולים, ולדברי המשפחה אפילו אינו יכול לדבר מפני שלסתו שבורה. לדבריהם, אמו של שרפי ניסתה להגיש בשמו תלונה - אך במשטרה לא אפשרו לה לעשות כן. רק הבוקר הגיע חוקר לבית החולים כדי לגבות עדות מבני המשפחה.

"המשטרה יכולה לקחת עדויות ולעצור את החשודים לפני תיאום העדויות", אמרה עו"ד כהן. "המשטרה לא ביצעה חקירה. גרירת הרגליים הזו תעזור לסגור את התיק מחשד לחוסר ראיות". אחותו של שרפי סיכמה: "תומר הוא אדם נורמטיבי, עובד עם צה"ל, אדם מנומס. המשפחה בטראומה. הילדה לא מתקשרת, אמה בוכה".