הרכב הפוגע (צילום: הצלה יהודה ושומרון)
הרכב הפוגע. הנהג הסגיר עצמו | צילום: הצלה יהודה ושומרון

תאונת פגע וברח סמוך לוואדי ערה: גבריאל לרנר, רוכב אופניים בן 47 מכרכור, נמצא הבוקר כשהוא מוטל ללא רוח חיים בכביש המחבר בין היישובים חריש וקציר. לפי החשד, נהג פלסטיני בן 25 פגע בו ונמלט מהמקום. כעבור מספר שעות הסגיר עצמו הנהג בשטחי הרשות הפלסטינית.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוברי אורח הם שמצאו את גופתו של רוכב האופניים כשהיא מוטלת לצד הכביש. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום קבע את מותו. כיוון שהגופה נמצאה כשהיא כבר קרה, במשטרה העריכו כי מדובר בתאונת פגע וברח שאירעה לפנות בוקר, והחלו בחיפושים אחר הנהג הפוגע.

כעבור מספר שעות הגיע הנהג לטול כרם והסגיר את עצמו. בין ישראל לרשות הפלסטינית אין הסכם הסגרה, ולמרות זאת המשטרה הפלסטינית העבירה אותו לחקירה במשטרת מחוז ש"י. בחקירתו טען כי במהלך הנסיעה סונוור והגם שהרגיש שמכוניתו פגעה במשהו, לא ראה את רוכב האופניים הפצוע.

הוא אף עצר לדבריו את המכונית ויצא לבדוק במה פגע, אך גופתו של לרנר הועפה למרחק רב מעוצמת הפגיעה ולכן לא ראה אותה. אם יוגש נגדו כתב אישום יועמד הנהג הפלסטיני לדין בישראל.

חמישה פצועים בתאונות הבוקר

הבוקר נפצעו חמישה בני אדם בתאונה נוספת שאירעה בגליל התחתון. רכב שנסע מכפר קנא לכיוון בית רימון איבד שליטה והתנגש בעץ. אחד הנוסעים נפצע בינוני עד קשה והועבר במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה. שלושה בני אדם נפצעו בינוני ואחד באורח קל.

אתמול נהרגה אישה ועוד ארבעה בני אדם נפצעו קל בתאונה שהתרחשה על כביש 4, סמוך ליישוב מגדים ולכניסה הדרומית לטירת הכרמל. מחקירה ראשונית עלה כי הנהגת ככל הנראה סטתה מנתיבה והתנגשה ברכב שנסע בנתיב הנגדי. רכב נוסף שהיה קרוב לרכבים אלה לא הצליח לבלום והתנגש בהם.