זה כבר הפך לשיטה של ארגוני הפשיעה: לשכור וילות מפוארות בכל רחבי הארץ ולהפוך אותן לחממות לגידול סמים. הברחת המריחואנה דרך הגבול עם מצרים נחסמה כמעט לחלוטין בעקבות השלמת הגדר בדרום, ולכן המעבדות לגידול הצמח הירוק הפכו לנפוצות יותר בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרת ראשון לציון לדוגמא חשפו בשלושת החודשים האחרונים שש מעבדות סמים, שכולן היו ממוקמות בשכונת יוקרה. כנגד תשעה עבריינים הוגשו כתבי אישום, אבל את ארגוני הפשיעה זה לא מרתיע כי מבחינתם מדובר בעסק כלכלי שמניב הרבה מאוד כסף.

באחד המקרים, וילה בשכונה יוקרתית בנס ציונה הוסבה למעבדה לייצור סמים - ובכל הבית נמצאו כ-700 שתילי מריחואנה עם ציוד טכנולוגי מתקדם להשבחת החומר. הבלשים נדהמו מהכמות, שמוערכת בעשרות מיליוני שקלים, וכמה ימים לאחר מכן נחשפו מעבדות נוספות גם ברחובות.

"נוצר פה סוג של ואקום", אמר לחדשות 2 יריב פיינברג, ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ראשון לציון. "אנשים מחפשים את הרווח הכלכלי והמחיר מאמיר למעלה: 70-60 אלף שקלים לק"ג מריחואנה מסוג הידרו, ולכן אנשים מחפשים את הכסף הקל ומתחילים לגדל בבתים".

על כל מעבדה שנחשפת יש עשרות נוספות שמופעלות על ידי הארגונים השונים. במשטרה עושים מאמץ מוגבר לחשוף כמה שיותר מעבדות, לפני שהעבריינים יוציאו אותם לשוק.