נהג הטרקטורון הדורס – נעצר שוב: היחידה המרכזית של אגף התנועה עצרה היום במהלך פעילות ממוקדת את שי מימון, תושב נתניה המוגדר "עבריין כביש סדרתי", כשהוא נוהג בפסילת רישיון.

מימון, המוכר למשטרה, הוא הנהג שהשתולל עם טרקטורון בחוף הים של נתניה בחודש מרס האחרון, דרס פעוט בן שלוש וצולם במצלמת וידאו על ידי תייר שנכח במקום. חבריו של מימון איימו על התייר והיכו אותו כדי לקבל את הקלטת המפלילה, בעוד שהנהג עצמו נמלט מהמקום, והסגיר עצמו רק כעבור כמה ימים למשטרה.

בזמן אירוע הדריסה בחוף נתניה היה מימון בפסילת רישיון. כאז, גם היום נתפס הצעיר נוהג ברכב ברחובות נתניה, כשהוא בפסילת רישיון, זאת בפעילות ממוקדת של בלשי היחידה המרכזית של אגף התנועה. מימון, המוכר למשטרה כאמור הן בתחום הפלילי והן בתחום התעבורתי, נעצר והועבר לכלא הדרים. מחר הוא יובא לשיפוט מהיר.

לאחר המעצר, סיפר מימון לשוטרים כי כלל לא נהג, אלא "בסך הכל הזיז את הרכב", זאת למרות שנתפס במרחק של כמה דקות מביתו. רפ"ק אבי רז, ראש מחלק בילוש בימ"ר התנועה מסר כי "אנחנו מתייחסים למקרה זה בכובד ראש ובמלוא הרצינות, נפעל במלוא החומרה כדי למצות את הדין עם הנהגים הללו שרומסים ברגל גסה את החוק ומצפצפים על בתי המשפט".

"נהג שנוהג בפסילה הוא פצצה מתקתקת", הוסיף רפ"ק רז, "נהגים כאלה הם מסוכנים לציבור ובעלי פוטנציאל גבוה יותר לבצע עוד תאונות". בתשובה לשאלת חדשות 2 מדוע מימון לא נמצא בכלא כבר מאז ארוע הדריסה בחוף הים, אמר רפ"ק רז, "את זה צריך לשאול את בתי המשפט".

פרקליטתו של מימון, עו"ד רויטל סוויד, אמרה בתגובה כי "שי אכן ביצע עבירה של נהיגה בזמן פסילה, יחד עם זאת, יש לזכור שהוא לא נהג ברכב באופן סביר ורגיל אלא ביקש להעביר רכב השייך למקום עבודתו מהמקום בו חנה על מנת שלא יפריע לתנועה". עו"ד סוויד הוסיפה כי "אין ספק כי לא היה צריך להזיז את הרכב, יחד עם זאת אין מדובר במי שמפר באופן בוטה ומזלזל בהחלטות בית משפט".