יממה לאחר הטבח הנורא בראשון לציון, בו נרצחו כל ששת בני משפחת אושרנקו, התגלה יצור חי בדירה ששרד את התופת. החתול הביתי שהה כל העת בדירה וניצל מהשריפה הקשה שכילתה את גופותיהם של השישה ואת רכושם.

אין זו הפעם הראשונה שיגאל אוחנה מהשירות הווטרינרי בראשון לציון נתקל במהלך עבודתו בבעל חיים עזוב. אך לדבריו, הוא לא זיהה אצל החתול סימנים שמעידים על טראומה כתוצאה מהאירוע הקשה שהתרחש בדירה. "חתולים מפחדים מעשן וממים, אז הם מחפשים כל פינה כדי להסתתר כדי שזה לא יגיע אליהם, כנראה שזה היה המקום הכי טוב", סיפר.

"קיבלנו דיווח מ'תנו לחיות לחיות' שיש חתול בדירה", הוסיף אוחנה. "אנחנו בעד להציל את כל החיות שאפשר, אז נכנסתי לדירה עם השוטרים והוצאנו את החתול שהיה מאחורי המיקרוגל. הוא היה רגוע מאוד ולא התייחס למה שקורה מסביב", הוסיף אוחנה. "הוא נשאר אדיש וישב מאחורי המיקרוגל".

כזכור, כל ששת בני משפחת אושרנקו שגרו בדירה נרצחו באסון לאחר שנדקרו ונשרפו. "אני מאמין ששכנים דיווחו ל'תנו לחיות לחיות'", העריך אוחנה והוסיף "כי אין עם החתול שום בעיה והוא במצב תקין". כעת שהוא נמצא בידיים בטוחות, עבר החתול לשירות הווטרינרי של העירייה.

"נראה כמו עבודה של המאפיה הרוסית"

"זו תהיה אחת החקירות הסבוכות שידענו אי פעם", אומרים במשטרה. כעת, בעקבות איסוף הממצאים מהזירה, מתחזקות הערכות החוקרים כי גורם חיצוני הוא שאחראי לטבח הנורא, ולא אחד מבני המשפחה. "זה נראה כמו עבודה של המאפיה הרוסית", מציין גורם המקורב לחקירה.

גם מכריהם של בני המשפחה מסרבים להאמין כי אחד מהם הוא האחראי לטבח הנורא. "כולם אהבו אותם", ציינו אחדים מהם בהלם. "אני מניח שלא הייתה להם בעייה כלכלית", סיפר שכן של בני הזוג. "הם לא מזמן קנו רכב חדש". עוד הוסיפו השכנים כי מדובר במשפחה נורמטיבית לחלוטין שאינה עוסקת בפלילים.

"מראות שלא רואים כל יום"

אתמול, סמוך לשעה 07:00, נמצאו בדירה בראשון לציון ששת בני המשפחה דקורים למוות: הסבא והסבתא אדוארד ולודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, שרק שלשום חגגה את יום הולדתה השלישי ונתנאל בן השלושה חודשים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

זירת האירוע הייתה שרופה לחלוטין בשל דליקה שפרצה במקום, שעדיין לא ברור מה מקורה. "מדובר בזירת שחיטה, עם גרונות משוספים ודם רב על הרצפה", תיאר את המראה הקשה בזירה גורם במשטרה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז.

 

"אני 20 שנה בכבאות ודברים כאלה לא רואים כל יום", סיפר בהתרגשות רשף איציק לוי, דובר איגוד הכבאים. "זה היה אירוע לא נורמלי". 

 

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה