בשעה שברחבי הארץ חגגו המוני ישראל את ערב יום העצמאות, ניצלו חבורת נערים את רעש הזיקוקים והשמחה ברחובות בכדי לתקוף מינית קבוצת נערות בנות 14, שהלכו לתומן ברחוב בנהריה.

בצילומי מצלמת אבטחה במקום האירוע ניתן לראות את אחד הנערים, כולם בני מיעוטים מכפר באזור, בוחן את הזירה ומסמן לחבריו שהמקום שומם, בזמן שהם מחפשים קורבן לתקיפה. רגעים לאחר מכן הגיעו למקום חמש נערות צעירות שהיו בדרכן לחגיגות במרכז העיר - ואז החלו הנערים לרסס אותן בספריי קצף ולתקוף אותן מינית.

"הם התחילו לרסס אותנו בקצף ואנחנו התחלו לברוח", מספרת אחת הנערות למצלמת חדשות 2. "אחד מהם התנפל עלי מאחורה ואחז בי, תפס לי את החזה. לא ראיתי מי זה, פחדתי להסתובב", היא משחזרת.

הנערים שוחררו לביתם מפאת גילם הצעיר

אלא שליתר חברותיה של הנערה שהצליחה להימלט מידיהם של התוקפים - לא היה כזה מזל. אמה של נערה אחרת סיפרה מה עבר על בתה: "תפסו אותה והורידו לה את החצאית. אחד התחיל לשלוח ידיים ולגעת בה במקומות אינטימיים".

רק לאחר דקות ארוכות עזבו הצעירים את המקום והניחו לנערות חסרות האונים. לאחר שהתלוננו הצעירות במשטרה, אותרו רק חלק מהחשודים במעשה, ששוחררו עוד באותו הערב בשל היותם קטינים. למרבה האירוניה הנערות שהותקפו הן אלו שנותרו בבית בכדי להמתין לחוקרי הילדים של המשטרה.

אמה של אחת המתלוננות מספרת כי במשטרה נאמר לה כי מדובר בקטינים, "בנים של שופטים וסוהרים", וכי כל מה שנעשה הוא לקחת מהם טביעות אצבעות ותמונות פספורט. מהמשטרה נמסר כי הם ממתינים לתוצאות חקירת הילדים שיבצעו רשויות הרווחה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק