י', העומדת במרכז פרשת "משחקי חברה" הודתה כי קיימה יחסי מין עם דני ביטון, כדי להגיע לבנו, הזמר אייל גולן. "הבנתי שזו סוג של דרך להגיע אליו, ברור שהייתי רגועה יותר אם הוא לא היה שם", הסבירה בריאיון בלעדי לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנערה בת ה-17, המשמשת כעדה בפרשה שהסעירה את המדינה בשבועות האחרונים, גדלה בשנים האחרונות במספר מוסדות חינוכיים. בריאיון סיפרה הקטינה כי שכבה עם גולן ועם אביו, ואף השתתפה באורגיות - רק כדי לזכות בקרבתו של הזמר. "הרגשתי שזה לא סביר", סיפרה. "הרגשתי שזה בעייתי שקיימתי יחסים עם האב ועם הבן. זה לא קרה במקביל, אבא שלו לא ידע ששכבתי עם הבן".

בהמשך הסבירה מדוע המשיכה בקיום היחסים עם אביו של גולן, גבר בשנות ה-60 לחייו. "הוא הכניס אותי להופעות ולמועדונים שלא יכולתי להיכנס אליהם", אמרה.

מדבריה עולה כי גולן עצמו לא ידע כי לא מלאו לה 18 שנים - לעומת זאת, אביו ידע על גילה האמיתי של הקטינה. לדבריה, בעת מסיבת יום הולדתה ה-17, הציע לה האב לומר בעת כניסתם לאירועי כי גילה הוא 18, זאת מאחר ואייל לא מכניס למסיבות נערות צעירות יותר. "כשנפגשתי אחר כך עם אייל סיפרתי לו בהתרגשות שיש לי יום הולדת", סיפרה. "כשהוא שאל אותי בת כמה אני, עניתי לו שאני בת 18. לאחר מכן הוא בירך אותי במיקרופון והמשיך בהופעה".

בהמשך סיפרה הנערה כי ההתקרבות הראשונית בינה לבין גולן נעשתה בתיווכה של אחת מחברותיה בעת ששהו באילת. "חברה שאלה אותי באילת אם אני רוצה לשכב איתו, ואמרתי לה שכן", שיחזרה. "היא קבעה איתו, הוא שלח לה הודעה, ואז הלכנו אליו".

"להתייחס לקטינה כאל קורבן"

לעדה בפרשת "משחקי חברה" יש טענות רבות כלפי המשטרה ואופן התנהלותה כלפיה במהלך החקירה. לדבריה, החוקרים התייחסו אליה באופן שגרם לה לחוש כנאשמת, על אף שנדרש ממנה לספק עדות בלבד.

"הם שאלו אותי אם קיבלתי כספים מהם - כמובן שעניתי שלא", סיפרה. "לא קיבלתי סכומים גדולים מלבד מספר פעמים שאבא שלו קנה סיגריות ודברים מהסוג הזה. לא מעבר לכך. קיבלתי פעם גם צמיד אחד שהוא לא יקר ערך אבל החוקרים גרמו לי להרגיש במצב לא נעים: אני לא אשמה בכלום, אך בזמן שהעדתי נתנו לי להרגיש כנאשמת. אני לא אמורה להרגיש כך", תקפה.

עורכת הדין לירן פרידלנד, המייצגת את הקטינה יחד עם עורך הדין יזהר קונפורטי, מתחה אף היא ביקורת על התנהלות המשטרה בחקירתה. "לא ייתכן שהמשטרה במהלך חקירת הקטינה תאיים עליה ותשפיל אותה", אמרה. "אסור לה לאיים עליה עד כדי כך שהיא חשה כעבריינית בסיפור הזה, בשעה שהיא הקורבן וההתייחסות אליה צריכה להיות כאל קורבן נפגע עבירה".

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר כי בתגובה שכל חקירותיה של הקטינה התנהלו על פי החוק ובהתאם לכללים, וכי היא שיתפה פעולה באופן מלא וסייעה לחקירה.

אביו של גולן שוחרר למעצר בית

מוקדם יותר היום (ד') שוחררו דני ביטון ונהגו של גולן, צחי אסולין, למעצר בית לתקופה של חודש ימים, שבמהלכה יוגשו נגד השניים כתבי אישום. זמן קצר לאחר חשיפת פרשת הזמרים ומסיבות המין חשפה המשטרה כי מי שעומד במרכזה הוא ביטון, אביו של אייל גולן, ולא הזמר עצמו. חוקרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב העלו את החשד לפיו דני ביטון נהג לנהל ציד קטינות, בין השאר במהלך הופעותיו של בנו, אבל גם ברשת האינטרנט. על פי המשטרה, בין המעורבים בפרשה יש מי שכינו את ביטון "הקמב"ץ" - קצין המבצעים של מסיבות המין.

יחד עם ביטון נעצר גם אסולין, עובד בחברת "ליאם הפקות" של גולן. על פי המשטרה השניים חשודים בבעילה אסורה בהסכמה של קטינות, בהדחה לשימוש בסמים ובמעשה מגונה. באחד מדיוני הארכת מעצרם אמר השופט כי "מעיון בתיק החקירה עולה כי מדובר בעבירות חמורות. מבחינה מוסרית, השימוש בתמימותן של בנות קטינות המבקשות 'לגעת בזוהר', מהווה פגיעה חמורה באותן קטינות". לפני מספר ימים האריך בית המשפט את מעצרם של השניים, ובנוסף הוצא נגדם צו איסור יציאה מהארץ למשך 180 יום.

אייל גולן ודני ביטון, ארכיון
האב שוחרר למעצר בית | צילום: שרון רביבו, mako, חדשות

בשבוע שעבר סיפרו גורמים המקורבים לחקירה כי במהלך חקירותיו איבד ביטון את שלוותו והתפרץ לעבר החוקרים בזעם. השינוי בהתנהגות הגיע לאחר ימים ארוכים בהם דבק אביו של אייל גולן בהכחשותיו, כך שהמשטרה תפסה את הזעם כסימן חיובי להתקדמות חקירתם. במשטרה טוענים כי יש ראיות חזקות מאוד שמפלילות את ביטון בחשדות המיוחסים לו.

במהלך אחד מדיוני הארכת המעצר של ביטון סיפר נציג המשטרה כי החקירה בעניין מסיבות החשק מתנהלת במשך מספר חודשים, וכי "ישנה אינדיקציה לכך שהיו מגעים בין דני ביטון לבנות, שהעידו כי הן קיבלו כסף בעבור המפגשים עמו". לדבריו, התלונה הראשונה בעניינם של החשודים הוגשה במחצית חודש אוגוסט.

גולן עצמו שוחרר ממעצר בית בסוף השבוע האחרון, השתתף בהפגנה שערכו מעריצים לכבודו וטס ללונדון כדי להתרחק מההמולה התקשורתית סביבו. איש יחסי הציבור של גולן, רני רהב, מסר כי הזמר מעוניין לנוח ממאורעות השבועות האחרונים.