סחט והרביץ בשביל כסף לסיגריות, נסיעות באוטובוס וקולה: כתב אישום הוגש היום נגד נער בן 17 מפתח תקווה, שנאשם במספר עבירות סחיטה בכוח. זאת לאחר שבמהלך החופש הגדול, סחט בן 11 ושני חבריו באלימות, במה שמכנים במשטרה "מסכת התעללות".

לפי כתב האישום, במהלך חודש אוגוסט נהג לדרוש בן ה-17 מהמתלונן 20 שקלים. במספר הזדמנויות, נתן בן ה-11 לנאשם פחות מ-20 שקלים. בתגובה הוא אמר לו, "מה אתה לא יכול להשיג עוד?", והכה אותו באגרופים ובבעיטות והפיל אותו ארצה.

אירוע נוסף, אלים יותר, אירע לפני כשבועיים. בן ה-17 דרש הפעם 100 דולר עבור סיגריות. בן ה-11 השיב שהוא אינו מעוניין לתת את הכסף, "ובתגובה אחז הנאשם את ראשו של הקטין בחוזקה במרפקו והטיחו ברצפה, בעט בגופו, הרים אותו על גבו והשליכו לאחור", נכתב בכתב האישום.

"תפסתי את הראש שלו כמו בגיליוטינה"

כתוצאה מכך דימם מצחו של המתלונן ונגרמה לו חבלה. בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהגישה המשטרה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נכתב כי בן ה-11 הסביר לאביו שהחבלה נגרמה כשנסע על אופניים, אך כשנחשפה הפרשה הקשה, הודה שהוכה.

הסחיטה באה לסיומה כאשר אביו של אחד מחבריו של המתלונן הגיע לאביו של בן ה-11 ואמר לו כי בנו עובר סחיטה אלימה. א', אביו של בן ה-11, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי גילה על מסכת ההתעללות שעבר בנו רק ביום חמישי האחרון. "לאחר שהקשבתי לזוג ההורי, קראתי לבני לשיחה והוא סיפר לי על כל האיומים והמכות שחטף לאחר שלא היה לו כסף לתת לבריון", סיפר האב והוסיף שהוא נזכר ששבוע קודם לכן, הגיע בנו הביתה כשעל גופו חבורות ושריטות אך הוא סיפרו לו שנפל מהאופניים.

בחקירתו סיפר המתלונן: "הוא אמר לי 'אם אין לך כסף תיקח מההורים שלך', ואני לקחתי מידי פעם כסף מהאחים שלי שישנו או שלא היו בבית, לקחתי פעם מאמא שלי, 50 שקל מהתיק שלה, את כל הכסף הייתי נותן לו".

 בן ה-17 אמר בחקירתו כי "אני לפעמים הייתי אומר לו תוריד את הראש ונותן לו כאפה, אני תפסתי את הראש שלו כמו בגיליוטינה והוא היה בוכה ואחר כך הולך הביתה". הוא הוסיף, "היו מקרים בהם הוא שילם עליי נסיעות באוטובוס, והיה פעמיים עם הסיגריות, והוא קנה טבק גחלים והיה מקרה בו הוא קנה לי קולה וגלידה".

במשטרה ערכו אתמול חיפוש בביתו של הנאשם ואיתרו 11 כדורי אקדח בצנצנת. כמו כן, כאמור, מבקשים במשטרה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק