המפעל הביתי בו יוצר הדבש (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
המפעל הביתי בו יוצר הדבש | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

לא הכל דבש: המשטרה עצרה תושב צפון הארץ, בחשד שמכר והפיץ תכשיר מבוסס דבש שייצר בביתו והוצג כמסייע בפתרון בעיות הקשורות בפוריות המינית. אלא שבבדיקה שנערכה בחומר התברר כי הוא מכיל כמוסות טחונות של "ויאגרה" - התרופה המפורסמת לטיפול בבעיות אין אונות. בתום חקירה מקיפה שנערכה בנושא, נלכד החשוד במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילתה של החקירה, שנוהלה על ידי יחידת ההונאה במשטרת מחוז המרכז, בתלונה אנונימית שנגעה לצנצנות ה"דבש" שנמכרו בחנות ברחובות. השוטרים החלו להתחקות אחר מקורן של האריזות הקטנות וכן הגיעו אל ביתו של האיש, תושב הכפר בוקעאתא שברמת הגולן. במהלך חיפוש בביתו התגלתה מעבדה שבה ייצר התכשיר - שמשם עשה דרכו לצרכנים.

במעבדה הביתית מצאו השוטרים כדורי ויאגרה שנטחנו לצד כלי קיבול לאגירת הדבש. לצדם אותרו צנצנות וציוד נלווה ששימש לאריזה ושיווק התכשיר. בעקבות הדברים, תבקש בהמשך המשטרה להאריך את מעצר החשוד.

בבית החשוד נמצאו כדורי ויאגרה טחונים (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
בבית החשוד נמצאו כדורי ויאגרה טחונים | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

זו אינה הפעם הראשונה בה מוחדר לשוק מוצר המכיל דבש, המכיל על פי הבטחות היצרן רכיבים העשויים להשפיע על התפקוד המיני. בחודש אפריל האחרון הזהיר משרד הבריאות מפני שימוש במוצר Honey Sex בטענה כי הוא עלול לגרום לנזק בריאותי. בדיקה שערכה היחידה למאבק בפשיעה פרמצבטית לתכשיר הדבש שנמכר בבתי מרקחת ובחנויות טבע, העלתה כי הוא מכיל את החומר סילדנפיל המהווה את החומר הפעיל בתרופת המרשם ויאגרה, זאת על אף שלטענת החברה המשווקת הוא מכיל רכיבים טבעיים בלבד.