אין תמונה
האני טרודי ז"ל

השוטר שנהרג אמש במהלך מרדף אחר פורצים בקריית שמונה הוא האני טרודי, תושב כפר סמיע בן 40. טרודי הותיר אחריו אישה, תאומים בני 13 וילד בן 11. הוא יובא למנוחות היום בשעה 16:00 בבית העלמין בכפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה רגע כואב לנו ולמשפחה", אמר הלילה מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב רוני עטיה. "המשטרה פועלת בכל זמן ובכל מקום לצורך הגנה ושמירה על ביטחון האזרחים ורכושם". עטיה הדגיש: "השוטרים הם לוחמים ובפעילות מבצעית מורכבת תמיד יש רמת מסוכנות. לעיתים מדובר בסכנת חיים ממשית לשוטרים והלילה נוכחנו פעם נוספת בסכנה הקיימת בעבודה זו".

אמש הביע גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' את תנחומיו בפני משפחתו של טרודי. "האני היה שוטר ותיק ומוכר בגזרה המזרחית של הגליל", אמר. "הוא היה שוטר איכותי ומסור אשר דבק במשימתו ובביצוע תפקידו. תנחומיי למשפחתו, יהי זכרו ברוך".

עם היוודע מותו של טרודי הגיע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו לתחנת המשטרה בקריית שמונה ולזירת האירוע. "משימת השוטרים היא להגן על ביטחונם האישי של אזרחי המדינה", אמר. "זו משימה קשה ומורכבת, הכרוכה לעיתים בסיכון אישי של העוסקים בה. אני משתתף בצער המשפחה על האובדן".

"שוטר מצטיין, ותיק ומנוסה"

דנינו ספד לטרודי ואמר: "הוא היה שוטר מצטיין, ותיק ומנוסה, אשר גילה נחישות ודבקות במשימה אותה מילא. מדובר באובדן גדול למשפחה ולמשטרת ישראל".

טרודי, ששירת כשוטר סיור בתחנת קריית שמונה במשך עשרים שנה, הוזעק אמש לאזור התעשייה בעיר בעקבות דיווח על חשד לפריצה. הוא הבחין בחשודים ופתח במרדף אחריהם, במהלכו עלה לגג שככל הנראה קרס.

המנוח נפל מגובה של כחמישה מטרים ונחבל קשות בראשו. צוות של מגן דוד אדום שהוזעק למקום פינה אותו במצב אנוש לבית החולים זיו בצפת, שם מת כעבור כמה שעות מפצעיו.